MojAndroid

Spoločnosť Fitbit je jedným z najväčších výrobcov nositeľných inteligentných zariadení a je na to aj dobrý dôvod. Už dlhší čas prichádza so zaujímavými zariadeniami, ktoré majú potenciál osloviť široké spektrum používateľov. Najnovší náramok Fitbit Alta je znovu v niečom jedinečný a ide prakticky o prvý náramok z dielne spoločnosti, ktorý poteší aj tých používateľov, ktorým záleží na móde a nechcú dať okoliu hneď vedieť, že majú na ruke fitness náramok.

Fitbit Alta 8

Fitbit Alta sa bude predávať za 129 USD a už teraz je možné ho predobjednať. Približne toľko teraz stojí aj FitBit Charge, a tak sa zdá, že novinka má byť nástupcom práve tohto populárneho náramku. Nový model je ale v mnohých smeroch iný a jedinečný, a tak možno zaujme inú skupinu používateľov. Náramok prichádza s veľmi elegantným dizajnom a možnosťou výberu z niekoľkých remienkov. Okrem základných farebných remienkov budú k dispozícii aj remienky z kože a z kovu, ktoré budú stáť 59 USD, resp. 99 USD.

Fitbit Alta 2

Ďalšou viditeľnou zmenou je OLED dotykový displej, ktorý nahrádza menší panel ovládaný hardvérovým tlačidlom na predchádzajúcich modeloch. Displej teda prinesie viac funkcií, no zároveň bude náročnejší na batériu. Odhadovaná výdrž náramku bude približne päť dní, zatiaľ, čo model FitBit Charge vydržal na jedno nabitie 7 – 10 dní. Fitbit Alta ale dokáže zobrazovať upozornenia na prijaté správy, volania či priponienky v kalendári. Náramok okrem toho prináša aj zaujímavú funkciu, ktorá vás upozorní na to, že ste už dlhšie nevykonávali žiadnu fyzickú činnosť a navrhne vám, aby ste prerušili dlhšie obdobie sedenia. Náramok tiež rozozná to, kedy začnete cvičiť a prispôsobí tomu svoje senzory.

Celkovo tak ide o veľmi dobre vybavený a elegantne vyzerajúci inteligentný náramok, ktorý si určite nájde svojich fanúšikov. Ťažko povedať, či bude úspešnejší ako predchádzajúce modely, no aspoň ponúka používateľom moderný dizajn, ktorý nevynikne iba vo fitness centre, ale aj pri posedení s priateľmi či iných spoločenských aktivitách. Cena tiež nie je úplne najhoršia, a tak bude zaujímavé sledovať, ako sa k novinke postavia zákazníci. Čo si o novom náramku myslíte vy?

Zdroj: Fitbit via PhoneArena

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+