MojAndroid

Finančná správa v tlačovej správe informuje o podvodnom emaile, ktorý sa šíri v jej mene. Obsahuje formulár, ktorý od obete žiada vyplnenie osobných údajov.

Inštitúcia upozorňuje, že žiadne takéto maily neposiela. Pozbierané osobné údaje potom môžu slúžiť na rôzne účely, pravdepodobným cieľom útočníkov bude ich predaj, prípadne iný spôsob, ako na nich zarobiť.

Falošný email ponúka potenciálnym obetiam vrátenie sumy vo výške 136,99 €, ak vyplnia spomínaný formulár. Finančná správa apeluje na to, aby občania zbytočne neprichádzali o svoje peniaze na úkor podvodníkov, ktorí ich chcú zneužiť. Občania sa v súvislosti s týmito e-mailami môžu obrátiť aj na políciu.

financna sprava podvodny email
Zdroj: Financnasprava.sk

Indikátorom podvodného emailu väčšinou býva adresa, z ktorej bol poslaný. Ten, ktorý sa šíri v menej Finančnej správy, pochádza z talianskej adresy support@widok.justsport.it, ktorá určite nepôsobí dôveryhodne. Neexistuje dôvod, prečo by občanom Finančná správa odosielala emaily z podobných zahraničných adries.

Nielen Finančná správa, ale aj iné inštitúcie

Už viackrát sme upozornili na podvodné praktiky, ktoré využívajú dobré meno Slovenskej pošty. Slovákom stále prichádzajú v mene pošty podvodné maily, ktoré sa od nich snažia vylákať poplatok za doručenie zásielky, väčšinou vo výške 4,99 €.

Ak ste aj vy dostali podozrivý email od nejakej slovenskej inštitúcie, určite neposielajte žiadne peniaze a nevypĺňajte svoje osobné údaje. Pravosť emailu si radšej overte na zákazníckej podpore konkrétnej inštitúcie.

Náš tip
Pozor! Tieto Android aplikácie si radšej odinštalujte, obsahujú vírus

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+