MojAndroid

U nás neznáma telekomunikačná spoločnosť Figgers bola založená v roku 2009. Ponúka neobmedzené volania a mobilné dáta v roamingu za 165 dolárov mesačne vo viac ako 80 krajinách. V roku 2014 vydala svoj prvý smartfón Figgers F1, ktorý dokázal detegovať rýchlosť vozidla viac ako 10 míľ za hodinu a kvôli bezpečnosti zablokoval možnosť písať SMS správy. Teraz prichádza na trh s tretím modelom Figgers F3, ktorý prináša podporu 5G technológie pre celosvetový dátový balíček spoločnosti. To ale nie je jediná zaujímavá vlastnosť tohto smartfónu.

O smartfóne informoval CEO spoločnosti Freddie Figgers na Instagram účte. Figgers F3 by mal mať vnútornú pamäť s veľkosťou až 1 TB. Telo v ikonickej modrej farbe má byť vodeodolné. Duálny 18-megapixelový fotoaparát dnes už neprekvapí. Výborným parametrom je 4K rozlíšenie displeja. Tou najzaujímavejšou vlastnosťou je ale podpora bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti až 5 metrov. Smartfón k tomu využíva tzv. Super Base nabíjačku. V minulosti podobné riešenie ukázali spoločnosti Energous a WattUp. V smartfónoch iPhone od spoločnosti Apple sa dlhšie špekulovalo o použití podobnej technológie, ale nakoniec prišli na trh so štandardným Qi nabíjaním. Či bude Figgers F3 kompatibilný so štandardom Qi, nie je známe.

Náš tip
Huawei Mate 20 X je prvý 5G smartfón čínskeho výrobcu bez ohybného displeja | MWC 2019
Náš tip
Huawei Mate 20 X je prvý 5G smartfón čínskeho výrobcu bez ohybného displeja | MWC 2019
6.3.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+