MojAndroid

Už pred nejakým časom uverejnili vo vzájomnej spolupráci značky Xiaomi, Oppo a Vivo správu, že chystajú spoločnú technológiu na prenos súborov. Toho času vyzvali aj ostatných výrobcov, aby sa k nim pripojili. Apple má už niekoľko rokov funkčný podobný systém pod názvom AirDrop. Google zase chystá alternatívu s menom Fast Share. Tí, ktorí nevyužívajú služby Google, potrebujú teda vlastný štandard. A ten je už dostupný na niektorých zariadeniach Xiaomi a Oppo, ako píše portál Android Police.

Funguje presne tak ako konkurencia

Štandard prenosu súborov vyžaduje to, aby medzi sebou dokázali zariadenia vytvoriť dočasné prepojenie. To musí byť dostatočne rýchle a okrem iného aj bezpečné. V takomto prípade ide o Wi-Fi peer-to-peer prepojenie, ktoré vzniká po spárovaní cez Bluetooth. Výsledná rýchlosť prenosu môže potom byť až 20 MB/s.

Zatiaľ čo Google svoj Fast Share ešte nesprístupnil verejnosti, trio čínskych výrobcov nestráca čas. Preto už dnes dokážete na niektorých zariadeniach (avšak len na domácom – čínskom trhu) nájsť tento štandard. Zvláštne je, že nemá jednotné meno.

Na zariadeniach výrobcu Xiaomi tak funguje pod menom Mi Share. Aj to len na zariadeniach aktualizovaných na MIUI 11. Pre značku Oppo platí, že štandard zatiaľ ponúkajú modely F11 Pro, Reno2, alebo Reno 10x Zoom pod názvom Oppo Share. Tie bežia na Androide 10 prekrytom nadstavbou ColorOS 7.

Náš tip
Xiaomi, Vivo a Oppo pripravujú spoločný štandard prenosu súborov. Konkurencia pre AirDrop?

3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+