MojAndroid

Čínske spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo sú priamymi konkurentmi nielen na čínskom trhu. Napriek rivalite sa teraz spojili s cieľom vytvoriť alianciu Cross-Brand File Transfer Alliance. Tá má priniesť spoločný štandard prenosu súborov medzi smartfónmi týchto troch výrobcov. Informuje o tom server GizmoChina.

Oppo Xiaomi Vivo štandard

Štandard privítajú hlavne používatelia

Štandardy v mobilných technológiách sú vždy vítané používateľmi smartfónov. Nabíjacím štandardom bol roky microUSB konektor a v posledných rokoch USB-C konektor. Vďaka tomu nie je problém si v prípade núdze požičať nabíjačku človeka so smartfónom inej značky a dobiť si vlastný smartfón. Jedine spoločnosť Apple si roky razí cestu nekompatibilných vlastných riešení.

Nový štandard bude postavený na technológii Bluetooth

Štandard, ktorý chce presadiť nová aliancia, bude postavený na technológii Bluetooth. Vďaka tomu odpadá nutnosť Wi-Fi alebo mobilnej siete. Prenos nebude vyžadovať žiadnu aplikáciu tretích strán. Rýchlosť prenosu súborov by mala byť 20 Mb/s. Prenášať bude možné prakticky hocijaký druh súborov. Xiaomi, Oppo a Vivo ovládajú značnú časť trhu, takže rozšírenie štandardu by mohlo byť veľmi rýchle. Do novej aliancie sú pozvaní aj ďalší výrobcovia smartfónov.

Náš tip
Ako fotí smartfón Xiaomi Mi 9T? | FOTOmánia
20.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+