MojAndroid

Všetci, čo radi sťahujú aplikácie z neoficiálnych zdrojov by mali teraz spozornieť. Napriek popularite aplikácie Instagram, alebo práve preto, sa našla na internete v neoficiálnych zdrojoch aplikácia Instagram, ktorá je škodlivá. Oficiálny Google Play Store je bezpečný. Informácie prichádzajú z Ruska, kde sa objavila neoficiálna verzia Instagram, ktorá po stiahnutí posiela textové správy na spoplatnené čísla a sťahuje údaje zo zariadenia.

Otázka ostáva, prečo niektorí používatelia volia sťahovanie oficiálnych aplikácií umiestnených na Google Play Store mimo tohto zdroja. Takéto aplikácie totiž môžu napáchať naozaj veľkú škodu, keď prídete o osobné údaje, čísla, dáta a navyše vám ešte príde mastný účet za telefón.

Podľa Trend Micro tento Instagram Trojan je veľmi vážnou hrozbou. Trend Micro tvrdí, že v poslednom čase je táto stratégia naozaj veľmi populárna a objavili sa aj ďalšie populárne aplikácie ako  Fruit Ninja, Angry Birds a mnoho ďalších.

Opäť raz teda upozorňujeme, že sťahujte aplikácie len z dôveryhodných zdrojov, čítajte povolenia a snažte sa správať bezpečne a obozretne.

Zdroj: LifeofAndroid Foto: Instagram, Google Play Store

Oficiálna aplikácia Instagram – Google Play Store

Instagram
Instagram
Verzia 1.0.6 (20. 4. 2012)
Veľkosť 13 MB
2.2+

Zadarmo

24.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+