MojAndroid

Pandémia koronavírusu pretrváva a krajiny sú aj naďalej nútené zavádzať obmedzenia na spomalenie šírenia vírusu. Výnimku majú v niektorých prípadoch testované a plne zaočkované osoby alebo osoby, ktoré ochorenie prekonali. Tie sa musia preukázať takzvanými COVID pasmi. Po celom svete však existuje mnoho odporcov tohto systému, čo dokazuje aj nedávny incident.

Niektoré z kľúčov, ktoré sú používané na generovanie COVID pasov, boli ukradnuté a zneužité na vytváranie falošných pasov s platnými QR kódmi. Rozruch vzbudili najmä pasy vystavené na meno Adolf Hitler, pričom jeden z nich bol údajne vytvorený vo Francúzsku a druhý pochádza z Poľska.

covid pass
Zdroj: Freepik

Platný COVID pas aj bez očkovania len za 300 eur

Portál NL Times informuje, že platný COVID pas si od jedného z páchateľov mohol objednať ktokoľvek len za 300 eur. Vystavené však mohli byť len z Poľska alebo Francúzska, no platné by boli aj v iných európskych krajinách.

Zatiaľ nie je jasné, kto kľúče ukradol ani z ktorej európskej krajiny pochádzajú. No predtým než zavítate na Dark Web a jeden si objednáte, mali by ste vedieť, že úrady už zrušili platnosť všetkých COVID pasov vytvorených pomocou týchto konkrétnych kľúčov. Európska únia má teraz v pláne celú situáciu prešetriť.

Náš tip
Klienti mBank pozor! Podvodníci opäť úradujú v mene banky

28.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+