MojAndroid

Internet v posledných mesiacoch ovládol ošiaľ zvaný ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Ide o umelú inteligenciu doposiaľ nevídaných rozmerov dostupnú pre všetkých. Dokáže odpovedať aj na zložité otázky priateľským konverzačným štýlom, vie opraviť svoje chyby, naučiť sa nové informácie a dokonca sa riadi aj podľa spoločenských noriem. Najlepším faktom je, že program je dostupný na internete úplne zadarmo. Nedávno sa ale objavili podvodníci, ktorí sa snažili aplikáciu zreprodukovať a predávať ju. Informuje o tom portál Digital Trends.

Absolútny fenomén dobyl internet po celom svete

ChatGPT je dokonca natoľko inteligentný, že dokáže pomôcť aj napr. nájsť chybu v kóde napísanom v programovacom jazyku, prípadne inak poradiť. Nadvláda nad ľuďmi sa ale ešte určite nechystá. Program totiž nie je niekedy schopný vyriešiť ani jednoduché slovné úlohy. Stačí v zadaní vymeniť dve, tri slová a výsledok bude značne odlišný. Najdiskutovanejšou možnosťou ale ostáva, že ChatGPT naozaj má kompetencie nahradiť prehliadač Google Chrome.

umelá inteligencia v prehliadači
umelá inteligencia v prehliadači | Zdroj: ChatGPT

Umelú inteligenciu sme vyskúšali v minulosti aj my v redakcii. Pýtali sme sa, čo si program myslí o Androide a iOS. Každopádne, dnes už nie je také jednoduché sa dopracovať k prístupu k aplikácii. Keď totiž otvoríte ChatGPT, s najväčšou pravdepodobnosťou na vás bude čakať oznam, že program naplnil svoje kapacity. Následne sa môžete pomocou e-mailu zapísať do poradovej listiny, tá je však poriadne dlhá.

Podvodníci sa snažia priživiť na netrpezlivých používateľoch

Na Apple App Store sa pred pár týždňami objavila podivuhodná aplikácia pomenovaná “ChatGPT Chat GPT AI With GPT-3.Po trojdňovej skúšobnej dobe musíte podvodníkom zaplatiť 8 USD týždenne, prípadne máte na výber aj veľmi nevýhodnú možnosť 50 USD za mesiac. Falošný program sa dokázal prebojovať až na 5. miesto v rámci najväčšieho počtu stiahnutí v kategórii produktivita. S hodnotením 4.6* z 5* oklamal desaťtisíce užívateľov.

Podobný problém sa objavil aj na Google Play. Spoločnosť ho ale dokázala z platformy odstrániť skôr, ako dosiahol 100000 stiahnutí. Mnoho ľudí sa momentálne snaží dopátrať k vysvetleniu ako je vlastne možné, že sa niečo také stalo v prípade Apple. Tí si totiž na aplikácie z tretích strán dávajú veľký pozor, resp. oficiálne ich aj často nepodporujú.

Rozhodne je ale lepšie a výhodnejšie si počkať, kým bude umelá inteligencia znova dostupná.

Náš tip
Deepfake sa často využíva na kyberšikanu. Čína zavádza nové regulácie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+