MojAndroid

V dnešnej dobe má k internetu prístup skoro každý, no nie všetci ho používame s dobrým úmyslom. Na interne číha množstvo nástrah, najmä pre tých menej skúsených a presne na tejto skupine ľudí sa internetoví podvodníci obohacujú najviac. Tentokrát sa podvodníci vydávajú za facebookovú stránku obľúbenej sieti predajní s elektronikou, NAY.

Falošnú stránku NAY zaujímajú vaše financie

Podľa používateľských komentárov pod príspevkom oficiálnej stránky NAY, sa táto falošná stránka zaujíma o vaše peniaze. Konkrétne sa pýta na číslo účtu a na čiastku, ktorú na ňom máte uloženú. Používateľom okrem toho rozposiela žiadosti o priateľstvo, aby tak bolo ľahšie sa nimi spojiť.

Mobile banking

Spoločnosť NAY taktiež vyzýva, aby ste na podobné pokusy o kontakt nereagovali a taktiež neklikali na neznáme odkazy. V komentároch sa taktiež spomína, že po nahlásení a jeho následnom vyhodnotení ju za podozrivú nepovažuje. Môže za to skutočnosť, že stránku ešte stále nenahlásilo dostatok používateľov a Facebook teda porušovanie pravidiel nemá pravdepodobne dostatočne podložené.

Čo robiť, ak ste naleteli?

Ak ste podvodníkom naleteli, nemusíte hneď nariekať. Ak došlo k neoprávneným pohybom na účte v prospech podvodníkov, je možné požiadať prostredníctvom vašej banky banku príjemcu o vrátenie ukradnutej čiastky. Taktiež by ste mali túto udalosť nahlásiť polícii a zároveň podať trestné oznámenie.

Náš tip
Pozor! Falošná podpora spoločnosti Microsoft vás môže pripraviť o peniaze

 

 

2.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+