MojAndroid

Technológie postupujú dopredu míľovými krokmi. Dôkazom je napríklad neustále sa meniaci trh s mobilnými zariadeniami, ktorý takmer na dennej báze ponúka novinky nielen z hardvérovej, ale aj softvérovej oblasti. To si uvedomujú aj autori výborného konceptu smartfónu Fairphone, ktorý však do tejto oblasti chcú priniesť nový pohľad. Pri výrobe svojho zariadenia mysleli najmä na ľudí a prírodu, čomu venovali všetky svoje sily a prostriedky.

fairphone-1

Projekt Fairphone píše už svoju 3-ročnú históriu. Na jeho začiatku stáli holandskí nadšenci, ktorých primárnym cieľom bolo odstránenie nebezpečných minerálov z výroby spotrebiteľskej elektroniky. Po nejakom čase sa však rozhodli, že založia vlastný hardvérový startup, ktorý svetu prinesie smartfón z prírodne nezávadných látok. Tak vznikol Fairphone, ktorý je nielenže vyrábaný z nezávadných látok, ale dbá aj na to, kto ho vyrába. Autori projektu chcú totižto touto cestou pomôcť ľuďom bez peňazí, vo finančnej núdzi. Celý proces výroby bude pritom zverejnený všetkým majiteľom zariadení a širokej verejnosti, a spoločnosť chce dokonca svoje skúsenosti zdieľať aj s ostatnými účastníkmi trhu, čím chce priniesť nový typ priemyslu – šetrnejší k prírode a prajnejší k ľuďom.

Fairphone bude ponúkať 4,3-palcový displej a Android 4.2 Jelly Bean. Poháňaný bude 4-jadrovým procesorom a nájdeme v ňom aj dvojicu 8 Mpix a 1,3 Mpix kamier. Mnohých poteší aj simultánna podpora 2 SIM kariet, ktorá bude využiteľná po celom svete. Cena tohto zariadenia bude pritom veľmi prijateľná a bude predstavovať hodnotu 325 EUR. Autori však potrebujú vašu pomoc. Predčasne totižto získali 16 000 priaznivcov projektu, ktorí podpisom sľúbili, že si zariadenia aj kúpia. Doteraz tak však spravilo len 2333 z nich a na začatie projektu je potrebných až 5000 predobjednávok. Ak teda projektu chcete pomôcť a samozrejme získať zaujímavé Android zariadenie, predobjednajte si ho z oficiálnej stránky výrobcu. Kampaň spoločnosti končí za 20 dní a ak dovtedy nenazbierajú dostatočný počet financií, zariadenie bohužiaľ nevyrobia.

Zdroj: TechCrunch

25.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+