MojAndroid

Facebookom sa v posledných dňoch začali šíriť spamové hlásenia od priateľov, ktoré odkazujú na zdanlivo vtipné video umiestnené na službe Youtube. Dajte si pozor! Ide o trójskeho koňa, ktorý v tomto momente nedokážu rozlíšiť niektoré antivítové programy.

Počítačový vírus sa šíri prostredníctvom infikovaných priateľov, ktorí zverejňujú statusy s vtipným videom, kde je označených hneď niekoľko ďalších priateľov obete. Kliknutím na odkaz sa používateľ ocitne na falošnej stránke služby Youtube, kde sa prehráva video s dievčaťom v spodnom prádle. Video sa následne zastaví a vyhlási problém s flash doplnkom a odporúča nainštalovať novú verziu, ktorá sa automaticky stiahne. Takýmto spôsobom dostanete do počítača infikovaný súbor “Flash Player.exe”.

Ak ste na takýto odkaz klikli a stiahli ste uvedený súbor, s najväčšou pravdepodobnosťou ste boli infikovaní. Odporúčame vám odstrániť stiahnutý súbor a spustiť antivírusovú kontrolu na vašom počítači. Niektoré stránky odporúčajú zmenu používateľského hesla do Facebooku.

facebook virus
Facebook status s odkazom na falošnú Youtube stránku.

 

facebok trojan horse
Falošná Youtube stránka, ktorá stiahne infikovaný súbor.

 

23.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+