MojAndroid

Verejnosť sa už dlhšie dožadovala zmien pravidiel používania mien profilov jednotlivých užívateľov na sociálnej sieti Facebook. Podľa rôznych jednotlivcov aj organizácií boli doterajšie pravidlá veľmi otvorené pre internetovú šikanu a obťažovanie. Facebook teraz užívateľom vyhovel a pripravil niekoľko noviniek a zmien v používaní sociálnej siete.

Tou prvou je možnosť pre užívateľov poskytnúť dodatočné informácie o tom, prečo používajú to konkrétne meno a prečo nemôžu potvrdiť svoju pravú identitu. Tento systém by mal byť otvorenejší pre užívateľov, ktorí chcú na Facebooku komunikovať s priateľmi, no zároveň nechcú, aby náhodní cudzinci mohli vyhľadať ich profil.

Druhá zmena sa týka označovania profilov, ktoré neponúkajú reálne mená užívateľov. Takéto označovanie profilov totiž prerástlo do vážneho problému, keď užívatelia označujú iných užívateľov a tí sú následne prinútení potvrdiť svoju identitu, pretože v opačnom prípade ostane ich účet uzamknutý. Novinka prináša dodatočný krok pri označovaní takýchto profilov, v ktorých musí užívateľ odôvodniť, prečo iného užívateľa označuje. Facebook verí, že tento krok bude dostatočnou prekážkou a počet zbytočných označení profilov sa výrazne zníži.

Posledné zmeny zjednodušujú online autentifikáciu osobnosti a potvrdenie svojej identity. Facebook ale neplánuje diametrálne zmeniť svoju politiku. Viceprezident pre rozvoj spoločnosti Alex Schultz povedal, že reálne meno núti užívateľov byť zodpovednými za svoje online aktivity a Facebook sa toto nechystá zmeniť.

Zdroj: Facebook via engadget

31.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+