MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook patrí v súčasnosti medzi najpoužívanejšie internetové služby. Tomu prislúcha aj patričný záujem o mobilnú aplikáciu, ktorú si z obchodu Play stiahlo už viac, ako 1 miliarda užívateľov. Spolu s niektorými službami od Google tak ide o jednu z absolútne najobľúbenejších aplikácií. Spoločnosť Facebook je ale v súčasnosti majiteľom aj ďalších služieb, vrátane komunikačného nástroja WhatsApp a sociálnej siete Instagram. Najnovšie prieskumy pritom naznačujú, že tieto dve aplikácie spolu s mobilnou aplikáciou služby Facebook patria medzi absolútne najpopulárnejšie aplikácie.

Informovala o tom štúdia spoločnosti Quettra, ktorá takto skúmala používanie aplikácií na 75 miliónoch Android zariadení. Polovica týchto zariadení pritom pochádzala z ázijských krajín, zatiaľ čo zvyšná polovica pochádzala z ostatných častí sveta. Štúdia porovnávala priemerný počet užívateľov, ktorí prestanú používať aplikáciu po troch mesiacoch po nainštalovaní. V tejto štatistike si najlepšie vedie aplikácia Facebook, ktorá po troch mesiacoch stratí iba 4 % užívateľov. Na druhom mieste bola v tejto štúdii aplikácia BlackBerry Messenger, čo je zrejme zapríčinené väčším počtom zariadení z Ázie, kde je táto aplikácia často predinštalovaná na nových zariadeniach.

facebook-najpouzivanejsia-appka

Na treťom mieste sa umiestnila aplikácia Whatsapp a na štvrtom mieste aplikácia Instagram. To znamená, že tri zo štyroch aplikácií, ktoré po nainštalovaní strácajú najmenej užívateľov, vlastní spoločnosť Facebook. Ťažko povedať, či je zámerom spoločnosti kupovať také služby, ktoré majú tendenciu udržať si svojich zákazníkov. V každom prípade je výsledok takýto a Mark Zuckerberg a spol. môžu byť radi, že sú ich služby medzi užívateľmi také populárne. Za zmienku tiež stojí fakt, že v priemere prestanú užívatelia aktívne pracovať s aplikáciou po troch mesiacoch až v 67 % prípadov, čo jasne naznačuje, že služby pod záštitou Facebooku sú oveľa populárnejšie.

Zdroj: The Information via Android Authority

9.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+