MojAndroid

Sociálna sieť Facebook pravidelne testuje nové funkcie pre svojich používateľov. Teraz oficiálne potvrdila pre portál theverge práce na testovaní nového tlačidla “Downvote.” Informácia sa už takisto objavila na snímkach obrazovky prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Nejde však o tlačidlo pre nesúhlasný postoj.

Náš tip
Facebook chce v roku 2018 “upratať” v Messengeri

Nejde o “Dislike”

Mechanizmus, ktorý Facebook testuje môže ľahko pripomínať službu Reddit. Nové tlačidlo “Downvote” sa objavuje len v diskusiách resp. v jednotlivých odpovediach pod príspevkom. Tlačidlo “Downvote” skryje komentár práve pre používateľa, ktorý naň klikol. Po stlačení tlačidla je takisto k dispozícii ponuka označenia daného komentáru ako urážlivého. Môžete tiež označiť komentár ako zavádzajúci alebo ako “off-topic,” teda vyjadrenie mimo témy.

Počet týchto označení nie je viditeľný pre používateľov. Facebook však nechce tento mechanizmus smerovať na označovanie nesúhlasu. Ide o akúsi formu spätnej väzby od používateľov, ktorá je dostupná aktuálne pre vybranú malú skupinu ľudí v rámci USA. Facebook tak môže lepšie pochopiť tón či obsah jednotlivých diskusií a zároveň tak nemusí vzbudzovať prehnané reakcie medzi samotnými účastníkmi diskusie.

Náš tip
Facebook predstavil biznis verziu aplikácie WhatsApp

Sociálna sieť síce momentálne neplánuje zavedenie nesúhlasného tlačidla, jeho náhradou však môžu byť reakcie pri príspevkoch, ktoré ponúkajú už viac ako rok aj možnosti ako “je mi to ľúto” alebo “štve ma to.” Prijali by ste nové tlačidlo aj na Slovensku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
9.2.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+