MojAndroid

Bolo zrejme iba otázkou časy, kedy vo videách na sociálnej sieti Facebook začneme vídať reklamy. Už je to niečo vyše roka, čo sme naposledy počuli presné informácie o sledovanosti Facebook videí. Už v novembri 2015 bolo ale na sociálnej sieti každý deň pozretých 8 miliárd videí. Už vtedy sa hovorilo o tom, že Facebook chce vytvoriť podobnú video platformu, akou je YouTube. Potreboval k tomu ale dostatok obsahu a dostatok sledovateľov. Teraz je už sociálna sieť zrejme spokojná s počtom fanúšikov videí, a tak prináša novinku, ktorá bola neodvratná – reklamy vo videách.

Náš tip
Facebook a jeho kauza nadsadených štatistík pri video reklame

Narozdiel od YouTube by ale Facebook mal ponúknuť reklamy v strede videí a nie na ich začiatku. Konkrétne by sa reklamy mali zobrazovať iba vo videách dlhších ako 90 sekúnd a zobraziť by sa mali po prvých dvadsiatich sekundách reklamy. Zatiaľ nie je zrejmé, ako a či vôbec sa budú dať reklamy preskočiť alebo aké dlhé budú. Ide ale o logický krok zo strany sociálnej siete Facebook, ktorá je v skutočnosti obrovskou reklamnou platformou. Podľa aktuálnych informácií by mal byť biznis model podobný ako je to na YouTube. To znamená, že 45 % provízie z reklamy si nechá sociálna sieť a zvyšok by mal poputovať na účet tvorcov obsahu, teda majiteľov týchto videí.

Zdroj: recode via GSM Arena

10.1.2017
 • Dominik PATAKY

  juchúúúúú! už roky som na toto čakal, konečne ma vypočuli :)

 • Vescho

  Parada a za 5rokov ked pojdem pozriet 2 minutove video tak budem musiet najprv pozriet 2 minuty reklam inak mi ani video nespusti! A o 10 rokov sa clovek na fb ani neprihlasi kym nepozrie 5 minut reklam!!! Uz to zacinaju vazne prehanat

  • Dano3266

   idú na to dobre, najskôr vytvoríš niečo na budú ľudia závislý a potom začneš pomaly pridávať reklamy a iné blbosti ktoré ti prinesú prachy. Budú ti zato nadávať ale to je tak všetko. Ak si dosť šikovný vytvoríš im premium program bez reklám za ktorý sa bude samozrejme platiť a si zahojený :D budú nadávať a tí majetnejší platiť, takto sa v dnešnej dobe zrába ;)

   • Bass.Boi

    Krasne pravdive shrnuto ;)

 • SeppWinkler

  Videá ani žiadnu inú reklamu na Fasbooku nepozerám a teraz mám o dôvod viac s tým nezačať :)

 • aleesios

  JO…konecne pozitivna sprava :D aspon vas tam uchylakov bude menej…mozno :D

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+