MojAndroid

Bolo zrejme iba otázkou časy, kedy vo videách na sociálnej sieti Facebook začneme vídať reklamy. Už je to niečo vyše roka, čo sme naposledy počuli presné informácie o sledovanosti Facebook videí. Už v novembri 2015 bolo ale na sociálnej sieti každý deň pozretých 8 miliárd videí. Už vtedy sa hovorilo o tom, že Facebook chce vytvoriť podobnú video platformu, akou je YouTube. Potreboval k tomu ale dostatok obsahu a dostatok sledovateľov. Teraz je už sociálna sieť zrejme spokojná s počtom fanúšikov videí, a tak prináša novinku, ktorá bola neodvratná – reklamy vo videách.

Náš tip
Facebook a jeho kauza nadsadených štatistík pri video reklame

Narozdiel od YouTube by ale Facebook mal ponúknuť reklamy v strede videí a nie na ich začiatku. Konkrétne by sa reklamy mali zobrazovať iba vo videách dlhších ako 90 sekúnd a zobraziť by sa mali po prvých dvadsiatich sekundách reklamy. Zatiaľ nie je zrejmé, ako a či vôbec sa budú dať reklamy preskočiť alebo aké dlhé budú. Ide ale o logický krok zo strany sociálnej siete Facebook, ktorá je v skutočnosti obrovskou reklamnou platformou. Podľa aktuálnych informácií by mal byť biznis model podobný ako je to na YouTube. To znamená, že 45 % provízie z reklamy si nechá sociálna sieť a zvyšok by mal poputovať na účet tvorcov obsahu, teda majiteľov týchto videí.

Zdroj: recode via GSM Arena

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+