MojAndroid

Vedenie a vývojári Facebooku, najväčšej sociálnej siete na svete, sa v poslednej dobe čoraz viac orientujú na užívateľov mobilných zariadení so systémom Android. Len pred malo chvíľou bola vypustená aktualizácia chatovacej aplikácie Messenger, ktorá priniesla možnosť posielať krátke hlasové správy. Dnes sa v obchode Google Play objavila, pre Android úplne nová aplikácia, Facebook Pages Manager, ktorá pomáha správcom Facebook stránok spojiť sa s ich publikom kdekoľvek v prítomnosti mobilného internetu.

Aplikácia Facebook Pages Manager, poskytuje vlastníkom stránky rýchly prístup k notifikáciam alebo štatistikám a umožňuje vytvárať nové príspevky, odpovedať na komentáre, prípadne priamo na správy. Vydanie pre mobilný systém Android je takmer 8 mesiacov oneskorené, proti konkurenčnému systému iOS, pre ktorý je dostupná už od mája minulého roka. Facebook priebehom času postupne pridával nové funkcie a vylepšoval stabilitu aplikácie, no používatelia Androidu sa museli aj naďalej spoliehať na hlavnú verziu aplikácie Facebook, ktorá neponúka tak široké možnosti. Verziu pre systém iOS sme odskúšali, no zdalo sa nám, že k použiteľnosti má ďaleko. Častokrát padala, skrolovanie nebolo také plynulé na aké sme zvyknutí a načítavanie obsahu bolo pomalé. Odvtedy sa situácia zlepšila a očakávame, že verzia pre Android nebude vykazovať podobné problémy.

Hoci aplikácia Pages Manager je viditeľná, v obchode Google Play zatiaľ nie je k dispozícii pre Slovenských ani Amerických používateľov. O dostupnosti aj pre slovenský trh vás budeme informovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aktualizácia:

Aplikáciu Facebook Pages Manager si môžete stiahnuť aj z neoficiálneho zdroja. Inštalačný apk súbor publikoval na XDA developers fóre používateľ piratz. Stiahnuť si ho môžete pomocou nižšie priloženého odkazu.

Aktualizácia 2:
Aplikácia Facebook Pages Manager je na stiahnutie dostupná už aj prostredníctvom Google Play. Sťahujte pomocou vyššie uvedeného widgetu.

Zdroj: android-apps

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+