MojAndroid

Obrovský záujem o video prenosy, konferencie alebo proste iba záujem vidieť člena rodiny počas koronakrízy podnietil k zmenám aj Facebook. Keďže záujem je obrovský, úprava sa dotkne Messenger, WhatsApp a tiež sa spoplatní Facebook Live.

Messenger Rooms

Novinka, ktorú uviedol Facebook s názvom „Messenger Rooms“ má za hlavný cieľ prepojiť čo najviac ľudí. Spoločnosť sa dokonca odhodlala na netradičný krok. Do novej služby sa dokáže pripojiť aj človek, ktorý nemá účet. Facebook uviedol, že podnety na zmeny pri službách, ktoré vyžadujú video, smerujú od samotných jeho zákazníkov. Denne totiž práve Messenger a WhatsApp obslúžia až 700 miliónov zákazníkov cez pohyblivé obrázky.

Nové „miestnosti“, ktoré Facebook uvádza, fungujú jednoducho. Stačí si vytvoriť vlastnú miestnosť z aplikácie Facebook alebo Messenger a pozvať do nej na video až 50 ľudí. Novinkou je, že nemusia mať ani účet na Facebooku. Stačí im link, pomocou ktorého sa pripoja.

Zmena sa dotkla tiež aplikácie WhatsApp, ktorá je populárna aj u nás. Snáď tou najzásadnejšou zmenou sú skupinové hovory až pre osem ľudí súčasne, ktoré softvér povoľuje. Samozrejme, na rozdiel od nového Messenger Rooms neustále platí, že je nutné mať účet v aplikácii, bez nej sa používať nedá. Na tomto koncepte sa teda nič nemení.

Facebook titulka

Facebook Live

Asi najzaujímavejšou novinkou, ktorá sa bude môcť spoplatniť, je služba Facebook Live. Už jej názov napovedá, ako bude fungovať. Jednoducho si urobíte živý prenos o odbornej téme a v online čase môžete pozvať na sledovanie neurčitý okruh zákazníkov. Facebook týmto jasne mieri na podnikateľskú, zábavnú alebo vedeckú komunitu, pretože chce týmto podporiť najmú mladých tvorcoch, umelcov alebo tých, ktorí proste majú zaujímavý obsah a chceli by ho aj komerčne zhodnotiť.

A tak spoločnosť prináša spoplatnené Live vysielania, čiže ako záujemca sa napríklad môžem pripojiť k živému vysielaniu o téme, ktorá ma zaujíma alebo nejakému školeniu a podobne. A keď to určí tvorca, bude moje pripojenie za poplatok, čo je skutočne dobrá alternatíva pre mnohé platformy, ktoré síce nie sú úplne komerčné, avšak na odmenenie jednotlivca, ktorý to berie viac ako zábavu, môžu stačiť a byť aj motiváciou.

Chcete si pozrieť techniku maľovania alebo sa naučiť základy práce s farbou a plátnom? Potom stačí nájsť takú tému a udalosť na Facebook Live, zaplatiť a v on-line čase sledovať. Toto sa mi páči zo všetkých Facebook noviniek najviac, je totiž mnoho ľudí aj u nás, ktorí sú zaujímaví na YouTube a takto sa dostanú k ďalšiemu zdroju príjmu, aby mohli svoj koníček dostať na ďalšiu úroveň, možno sa ním čiastočne aj živiť.

https://www.mojandroid.sk/facebook-avatar-navod/

Náš tip
Ako si vytvoriť vlastného Avatara na Facebooku | Návod

29.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+