MojAndroid

Zdá sa, že používatelia Androidu nemusia čakať do oficiálne uvedenia Facebook Home na Google Play Store. Tento mal byť pre verejnosť a vybrané zariadenia dostupný od 12. apríla. Vďaka portálu MoDaCo, ktorý získal APK súbory beta verzie Facebook Home, si ho však môžete vyskúšať už teraz.

F1-550x186

Facebook Home je nová rodina aplikácií sociálnej siete Facebook, ktorá pozostáva z vlastného launchera a nových verzií Messengera, či natívnej aplikácie Facebook. Novinka prináša zaujímavý spôsob integrácie Facebooku do operačného systému Android, ktorý sa po nainštalovaní premení na prostredie s novou obrazovkou nazývanou Cover Feed. Na nej sa zobrazujú aktuálne novinky a statusy priateľov z tejto sociálnej siete, ktoré môžete jednoducho komentovať a lajkovať. Facebook Home však obsahuje aj vlastné menu s aplikáciami a novú funkciu Chat Heads, ktorá uľahčuje chatovanie. Táto však zatiaľ v uniknutej beta verzii nefunguje.

MojAndroid.sk TIP: 

Facebook Home_1 Facebook Home_4

Facebook Home_5 Facebook Home_3

Facebook Home od MoDaCa pozostáva z troch samostatných APK pre Facebook, Launcher a Messenger. Pre funkčný Facebook Home je nutné nainštalovať všetky tri. Pred začatím odporúčame odinštalovať aplikáciu Facebook z vášho zariadenia.

Hoci spoločnosť pri predstavení informovala o kompatibilite Facebook Home len s niektorými smartfónmi, zdá sa, že uniknutá verzia nemá problémy fungovať aj na iných zariadeniach, vrátane tabletov. Jedinou podmienkou je maximálne rozlíšenie displeja, ktoré by nemalo presiahnuť hodnotu 1280×768 pixelov. Facebook Home sme v krátkosti otestovali na redakčnom Nexuse 4, na ktorom okrem notifikácií a spomínanej funkcie Chat Heads fungoval bez problémov. Keďže ide ale o beta verziu, môže byť nestabilný a obsahovať ďalšie nami nezistené chyby. Trojicu APK súborov potrebných pre spustenie Facebook Home stiahnete na stránkach MoDaCa alebo prostredníctvom nižšie uvedených odkazov. Inštaláciu robíte na vlastné riziko.

–>  Facebook aplikácia <–

–> Messenger <–

–> Home Launcher <–

8.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+