MojAndroid

POZOR SÚŤAŽ!

Toto slovné spojenie niektorým používateľom sociálnych sietí úplne postačuje. Podvodné súťaže sa najčastejšie objavujú na Facebooku, no nikto v nich nič nevyhral. Teda ak nepočítame kompletné vybielenie jeho bankomatového účtu.

Týmito dvomi slovami začína aj ďalšia falošná súťaž, ktorá sa šíri slovenským internetom. Jej prevádzkovateľom je účet “Bmw Bratislava” a vyhrať môžete dve vozidlá BMW 218i Gran Coupe. Na podvod upozorňuje profil Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Nemali by ste prehliadnuť:

Nepopierame, na sociálnych sieťach sa objavujú aj relevantné súťaže, v rámci ktorých je možné naozaj niečo vyhrať. Ale ak si myslíte, že vám niekto za jeden komentár naozaj dá auto, a ešte k tomu falošný profil, tak to naozaj možné nie je.

Podvodná stránka už na prvý pohľad

Stránka Bmw Bratislava sa na prvý pohľad snaží pôsobiť dôveryhodne. V profile má vyplnený oficiálny web automobilky a dokonca aj adresu. Tá však neexistuje. Každý aspoň trochu skúsený používateľ Facebooku ihneď zistí, že stránka je podvodná. Založená bola totiž len pred pár dňami a okrem tejto súťaže na nej nie je nič.

Polícia tento podvod vysvetľuje takto:

“O nič iné im nejde. Len o to, aby ste im potvrdili výhru cez falošný Internetbanking. Podvodníkom sa tak odošlú vaše prihlasovacie údaje. Potom sa prihlásia do vášho účtu cez reálnu banku a hop. Zrazu je na účte 0. Pozor na nich ❗❗❗

Súťaže tohto typu zvyknú zaznamenať naozaj obrovské množstvo komentárov a zdieľaní. Svoju úlohu v tomto hrá aj čarovné slovíčko “hotovo,” ale vlastne hocijaký komentár, ktorý zvyšuje dosah príspevku, čím sa dostane k väčšiemu množstvu používateľov. Niektorí dokonca k slovíčku “hotovo” pridajú aj nejaký pekný text navyše, v domnienke, že práve na nich sa usmeje šťastie. Napríklad hotovo, dcéra by sa potešila.

Niektorí používatelia Facebooku sa zapojeným “súťažiacim” vysmievajú. Napríklad Tomáš píše:

“Dajme spolu aspoň 5000 komentárov nech o súťaží píšu Topky.sk ako 5000 Slovákov naleteli na PODVODnú súťaž.”

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Hackeri môžu jednoducho zistiť vašu polohu. Stačí im na to fitnes aplikácia, napríklad Strava
20.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+