MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook začala testovať novú funkciu, ktorá automaticky upraví všetky fotografie nahrávané prostredníctvom smartfónov a tabletov. Aplikácia Facebooku pre mobilné zariadenia tak jemne upraví svetelnosť, tiene a ostrosť fotografie, pričom používateľ má stále možnosť tieto zmeny buď úplne zavrhnúť alebo naopak ešte viac zvýrazniť. Novinka je zatiaľ dostupná len pre mobilnú aplikáciu pre konkurenčnú platformu iOS, no očakávame skoré nasadenie aj pre systém Android.

Automatické vylepšenie fotografií by podľa informácií malo zostať exkluzívnou funkciou len pre mobilnú aplikáciu. Facebook sa údajne snaží vylepšiť fotografie len z tohto segmentu, o ktorých vieme, že bývajú často veľmi nekvalitné. Do akej miery takéto úpravy pomôžu mobilným snímkom sa však musíme nechať zatiaľ prekvapiť. Krajšie fotografie však prispejú k príjemnejšiemu používaniu Facebooku, čo je dobrou správou pre všetkých.

Veľmi podobnú funkciu pre úpravu fotografií predstavila konkurenčná sieť Google+ ešte v polovici roka 2013. Narozdiel od Facebooku však Google+ nie je obmedzený len na mobilné zariadenia, ale umožňuje upravovať snímky aj vo webovom rozhraní na počítačoch. Skutočným dôvodom, prečo aj Facebook venuje svoju pozornosť úprave fotografii súvisia s ostatnými sieťami, ako Twitter, Instagram alebo SnapChat, ktoré neustále vylepšujú svoju funkcionalitu v spracovaní obrazu. Ktorá z nich ponúkne najlepšie možnosti úprav získa v konečnom dôsledku veľa spokojných používateľov.

Zdroj: The Verge

17.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+