EÚ chce Google vyšetrovať za nekalé praktiky vo vyhľadávaní. Hrozí mu miliardová pokuta

17. júna 2017 3

Už v nasledovných týždňoch má Európska únia rozhodnúť o tom, či bude vyšetrovať Google za nekalé praktiky týkajúce sa vyhľadávania. Internetový gigant by mohol čeliť pokute až 1 miliardy eur. Informoval o tom Financial Times s odvolaním sa na zdroj oboznámený s aktuálnym dianím v danej veci.

Európska komisia ani Google tieto správy zatiaľ nekomentovali, no ak sú informácie správne, mohlo by to znamenať, že roky nedôvery voči Googlu zo strany EÚ, by mohli dôjsť už ku konkrétnym krokom. Hlavným problémom je podľa komisie zneužívanie dominantného postavenia vyhľadávača. Konkrétne má ísť o službu Google Shopping, ktorá umožňuje používateľom porovnávať ceny produktov od rôznych predajcov. Vyšetrovatelia tvrdia, že gigant používa vlastný vyhľadávací algoritmus, ktorý má uprednostňovať niektoré výsledky pred inými.

Ak bude Google označený vo veci ako vinný, tak mu hrozí pokuta vo výške 10% z príjmov spoločnosti. Tie minulý rok činili až 90 miliárd dolárov. Google je pod drobnohľadom komisie aj pre spôsoby, akým zobrazuje používateľom aplikácie. Zdá sa, že aj tu by mohol uprednostňovať niektoré tituly pred inými a tak brániť konkurencií, aby sa presadila.

Zdroj: phonearena

 

Zapojte sa do diskusie (3)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
 1. Loading ...
Diskusia k článku
 • Dano

  Hmm 10% z 90 = 1 ???

  • Tomáš Tomovčík

   10% z celkového zisku Googlu čo bola pokuta vo výške 90 miliárd USD

   • Dano

    Hovoria o miliardovej pokute a o príjmoch 90 mld. nie o pokute v takej výške

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: