MojAndroid

Essential Phone bol jedným z mála telefónov, ktoré dostali Android P Developer Preview. Toto je prvý rok, kedy takúto možnosť dostalo iné zariadenie, ako zariadenie priamo od Googlu.

Náš tip
Essential Phone 2 nebude, Andy Rubin možno predá spoločnosť
Náš tip
Toto sú tri najlepšie novinky, ktoré prináša Android P | VIDEO

Už môžete inštalovať

Google vydal druhú verziu Androidu P Beta pre svoje Pixely, ku ktorým sa pridáva aj Essential Phone so svojou vlastnou softvérovou aktualizáciou. Zariadenia, na ktorých je už nainštalovaný Android P Beta môžu byť už teraz aktualizované na druhú verziu beta programu Androidu P.

Aktualizácia samozrejme zahŕňa aj bezpečnostné patche z júna 2018. Najnovší Android ponúkne zlepšenie automatickej regulácie jasu a odstráni množstvo “bugov”. Niektoré správy hovoria aj o tom, že nefunkčný WiFi hotspot by už mal fungovať, rovnako aj aplikácie Instagram a Messenger by mali byť bez problémov. Pokiaľ teda už máte Android P nainštalovaný, aktualizovať môžete jednoducho cez OTA (over the air) priamo z telefónu.

Aktualizácia na Google Pixel 2 si stiahne 311 MB dát, takže počítame, že Essential Phone na tom bude veľmi podobne. Uistite sa, že ste pripojení na WiFi, prípadne máte dostatok voľných dát vo svojom balíčku od operátora. Rovnako odporúčame aj nabiť batériu aspoň na 50 percent.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+