MojAndroid

Otec systému Android Andy Rubin minulý rok zaujal média svojím Android smartónom Essential Phone PH-1. Priniesol elegantný dizajn z keramického tela, displej bez ramčekov s výrezom pre selfie kameru, a to ešte predtým než tento trend rozšíril iPhone X od spoločnosti Apple a zaujímavú modulárnosť (prídavná 360 stupňová kamera). Bohužiaľ ale nezaujal zákazníkov a aj vďaka rôznym výrobným problémom sa ho predalo iba 88 tisíc kusov v roku 2017 a celkovo 150 tisíc dodnes.

Náš tip
Essential Phone permanentne zlacnený o 200 USD. Dôvodom je zrejme nízky záujem

Aj z toho dôvodu sa už podľa špekulácii asi novej generácie Essential Phone PH-2 nedočkáme a samotnú spoločnosť by chcel jej zakladateľ predať. Niektoré špekulácie teraz sám Andy Rubin potvrdil na svojom twitter účte.

Essential Phone

Podľa Andyho Rubina vyvíjajú viacero produktov, pričom môžu vývoj niektorých zrušiť v prospech tých, ktoré majú väčšiu šancu na trhový úspech. Spoločnosť Essential sa má zaoberať aj vývojom inteligentného reproduktora Amazon Echo, ktorý by mal prísť na trh v budúcom roku. Samotný predaj spoločnosti teda nepotvrdil a ani nevyvrátil.

Essential Phone od začiatku sprevádzali problémy s oneskoreným vydaním. Pokračovalo to prvotnou optimalizáciou systému alebo problémami s fotoaparátom. Veľa zákazníkov telefónu vyčítalo absenciu vodeodolnosti, bezdrôtového nabíjania, 3,5 mm jacku alebo slotu na karty. Po následnom zlacnení si ale našiel svojich verných fanúšikov, ktorí oceňovali, že spoločnosť bola medzi prvými, ktoré aktualizovali telefón na najnovšiu verziu systému.

26.5.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+