MojAndroid

Ak nájdete zmeškaný hovor z čísla, ktoré na základe predvoľby nepochádza zo Slovenska, buďte obozretní a dobre si premyslite, či naň zavoláte späť. Môže to totiž byť pokus o podvod. Nie je to tak dávno, čo operátor O2 varoval pred telefonátmi z Burundi a už je tu opäť ďalšia podozrivá aktivita, tento raz hneď z niekoľkých zahraničných predvolieb. Informovala nás o tom spoločnosť ESET prostredníctvom krátkeho vyhlásenia:

“Na slovenské telefónne čísla opäť prezváňajú podvodné zahraničné čísla, napríklad z Afganistanu. Útočníci sa spoliehajú na prirodzenú ľudskú zvedavosť a tým pádom spätné volanie. To môže byť spoplatnené vysokou sadzbou. Používateľom preto ESET odporúča na tieto exotické telefónne čísla nevolať späť a problematické telefónne číslo nahlásiť svojmu operátorovi, ktorý takéto číslo zablokuje vo svojej sieti.”

Môžete tak pomôcť aj ostatným ľuďom. V takýchto prípadoch totiž končia žarty a začína sa serióznejšia vec:

“Podobné telefónne čísla vznikajú za účelom podvodného zárobku relatívne často a operátori na ne niekedy nemusia stihnúť zareagovať,” píše ESET vo svojom vyhlásení.

Stretli ste sa s podobnými podozrivými telefonátmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: krátke vyhlásenie ESET

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+