MojAndroid

Ak nájdete zmeškaný hovor z čísla, ktoré na základe predvoľby nepochádza zo Slovenska, buďte opatrní a zvážte, či naň zavoláte späť. Môže ísť totiž o pokus o podvod. Operátor O2 v súčasnosti rieši problém s telefonátmi z Burundi. Na svojej oficiálnej stránke totiž zverejnil varovanie a výzvu zároveň:

“Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme telefonáty z krajiny Burundi (predvoľba +257), ktoré sme zablokovali. Odporúčame Vám v prípade prezváňania z akéhokoľvek neznámeho čísla so zahraničnou predvoľbou nevolať naspäť, pravdepodobne ide o pokus o podvod. Ďakujeme za pochopenie. Vaše 02.”

Zatiaľ nie je jasné, čo presne je cieľom týchto podvodných telefonátov, ani to, aké škody napáchali doteraz. O vyjadrenie sme požiadali O2 operátora a o vývoji situácie vás budeme informovať.

Zdroj: O2

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+