MojAndroid

Mobilný svetový kongres – MWC – v Barcelone je už za dverami. Bezpečnostná spoločnosť ESET tam samozrejme tiež nemôže chýbať so svojím stánkom. Taktiež plánuje vydať svoje najnovšie bezpečnostné riešenie určené pre zariadenia zapojené do IoT (internetu vecí). Taktiež plánuje zverejniť svoj výskum o bezpečnostných dôsledkoch smart homes (domy či byty vybavené zariadeniami pripojenými do IoT).

Smart home hračky boli na tohtoročnom veľtrhu CES veľkou témou a niet pochýb, že najnovšie a najinovatívnejšie smart zariadenia budú vystavované aj na MWC. Domácnosti nakupujú stále viac pripojených zariadení. Používateľom prinášajú mnoho benefitov avšak aj riziká, pretože ľudia tak zdieľajú viac osobných dát o svojich každodenných životoch.

Sú obavy ohľadom smart zariadení oprávnené?

Na zistenie odpovede výskumníci ESETu testovali, ako smart home zariadenia komunikujú so sieťou a výrobcami. Počas MWC ESET ukáže na tento účel vytvorený smart home, v ktorom bude ESET tím demonštrovať, aké potenciálne hrozby predstavujú tieto zariadenia voči bezpečiu a súkromiu členov domácnosti.

Ako dôsledok narastajúceho počtu škodlivých aplikácií a cielených útokov badáme kontinuálny nárast Android malvéru, ktorého súčasťou je aj ransomware. Teda škodlivý kód, ktorý infikované zariadenie zablokuje a za jeho odblokovanie vyžaduje výkupné. Na trhu je zároveň k dispozícii stále viac zariadení pripojiteľných na internet, riziko pre domácich používateľov a firmy preto nikdy nebolo väčšie. MWC je pre nás skvelou platformou prostredníctvom ktorej môžeme zdieľať náš najnovší výskum týkajúci sa digitálneho súkromia tak, aby boli používatelia lepšie chránení nie len teraz ale aj v budúcnosti.

Hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

Rok 2017 bol určite rokom ransomwaru

WannaCry a (Not)Petya ukázali, aký chaos dokáže ransomware vyvolať. ESET na MWC 2018 vydá najnovší výskum o Android ransomwari a o tom, ako sa tento druh škodlivého kódu vyvinul na globálnu hrozbu, ktorá má vplyv aj na mobilných operátorov a poskytovateľov internetového pripojenia. Súčasťou výskumu budú aj informácie, ako ESET úspešne pomáha chrániť pred touto vyvíjajúcou sa hrozbou.

Najnovšie informácie zo sveta mobilných technológií vám priamo z Barcelony prinesieme aj my s našou výpravou na MWC 2018. Môžete sa tak tešiť na všetky novinky priamo z miesta konania jednej z najväčších technologických výstav na svete.

12.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+