Väčšina z nás má svoj smartfón obalený v nejakom kryte, ktorý ho dokáže ochrániť pred rôznymi vonkajšími vplyvmi a nebezpečenstvami. Len málokto však vie, že novodobé telefóny by sme nemali chrániť len na povrchu, ale aj vo vnútri.
Ochrana nielen pred vírusmi
Z tohto dôvodu sme si pre vás pripravili nové video, ktorého hlavnou hviezdou je aplikácia Eset Mobile Security. Tá slúži nielen na ochranu systému, ale i na dôkladné zabezpečenie vašich osobných údajov. Tento populárny mobilný antivírus, ktorý pochádza priamo z nášho malebného Slovenska, žne právom úspechy po celom svete. Okrem základného zvýšenia bezpečnosti totiž ponúka množstvo užitočných nástrojov, ktoré môžu zjednodušiť život vám a naopak ho znepríjemniť zlodejom či hackerom.
V prvom rade vás táto šikovná aplikácia dokáže ochrániť pri inštalácii appiek z Obchodu Play. Dokáže to aj pri inštalácii aplikácií z neznámych zdrojov, no samotná spoločnosť Eset takéto kroky neodporúča. Najnovšia appka, ktorá stojí za to zároveň zabezpečí váš smartfón pri prehliadaní internetu, kde sa na pochybných stránkach často vyskytuje rôzny malvér. To však nie je ani zďaleka všetko, keďže Eset Mobile Security ponúka aj rôzne riešenia proti krádeži vášho telefónu. Priamo na stránkach my.eset.com totiž môžete nájsť polohu vášho zariadenia.
Ak ho teda náhodou stratíte alebo vám bude odcudzený, na týchto stránkach jednoducho zistíte, kde presne sa nachádza. Zároveň ho môžete takýmto spôsobom ovládať na diaľku a zapnúť sirénu, zablokovať ho špeciálnym heslom alebo vymazať všetok obsah na úložisku. Rovnako ho pritom možno ovládať aj cez SMS správy z iného zariadenia. Funkcií je k dispozícii ešte viac a všetky sú spomenuté vo videu uvedenom vyššie. Appka Eset Mobile Security sa dá okrem mesačného predplatného zakúpiť aj na celý rok za sumu 10 €.
ESET – Podľa mňa uplna zbytočnosť . Ak nemám predsa povolenie Neznáme zdroje tak žiaden vírus nepredstavuje žiadne riziko. Naviac ESET žerie batériu a zatazuje systém. Nevidím ziadny dôvod inštalácie.
ESET rozhodne výrazne nezaťažuje batériu – ani neviem že mi beží na pozadí. Ak neinštaluješ mimo obchod Google Play, tak naozaj asi nehrozí riziko, že aplikácia bude obsahovať niečo nechcené. Resp. toto riziko je veľmi malé. Ale sú aj iné hrozby – napríklad phishin je rizikom v dnešnej dobe používania mobilu na platby a internet banking.
castokrat sa mozeme docitat na roznych diskusiach o tom, ze sa staci riadit “vlastnou hlavou”, nenavstevovat pochybne weby, instalovat len z obchodu google,… zial, ak sa troska povenujes tejto teme, zistis, ze takmer kazdy mesiac sa aj na obchode play objavi nejaky skodlivy kod…. A velke plus v prospech bezpecnostnych rieseni ako Eset mobile security, su dalsie funkcie, ktore ponuka – antitheft, antiphishing,… Je to na kazdom z nas, ake udaje ma na zariadeni a ako zodpovedne sa k nim zachova…
mal som aj mam problem s Esetom ,pisal som vyvojarom ,ale bez akejkolvek odozvy ,podotykam ,ze ho mam zaplateny …dakujem za take sluzby a starostlivost o zakaznika …
Vetsinu toho zabezpečuje Google sam, načo teda pchat dalsiu baterku zerucu vec do mobilu…..
S takýmto prístupom by sme vôbec nepotrebovali to, čo robí telefóny telefónmi – aplikácie. Facebook, Instagram, YouTube a kopec ďalších služieb sa predsa dá navštíviť aj cez prehliadač, tak načo pchať do telefónu ďalšiu baterku žerúcu appku? No lebo toho dokáže viac a je to praktickejšie :)
nastastie sa stale mozem rozhodnut sam … Takze ja vravim NIE , radsej knihu!!
Sorry, ale telefóny robí telefónmi TELEFONOVANIE! Z toho je aj odvodené pomenovanie. Mnohí z Vás si iste nepamätajú doby keď mobilné telefóny slúžili na telefonovanie a posielanie SMS správ a jediná výhoda bola len mobilita (teda že ich so stenou nespájal žiaden kábel. Teraz je to len multifunkčné zariadenie, ktoré Vám prehrá hudbu, film, odfotí Vás, zahráte sa na ňom, umožní Vám zasurfovať si na nete a v podstate nič z toho nerobí perfektne. Kedysi mal človek mobil, foťák, telku, stereosúpravu, PC a so všetkým bol spokojný. Teraz každého pol roka riešite či budú na novom telefóne kvalitnejšie stereoreproduktoktory, koľko megapixlový fotoaparát bude mať konkurenčný mobil, akú RAM, koľko jadier a pod…. Nebolo by múdrejšie riešiť len výdrž batérie? A za každoročné vyhadzovanie peňazí za nadupanejší mobil si kúpiť tie ostatné zariadenia?
To ostatné je ako keby som od auta chcel aby tam bol zabudovaný gril, vírivka a podobné nezmysly.
Nikto nikoho nekúpi kupovať si každého pol roka nový telefón. Taktiež nikto nikoho nenúti aby sa snažil jedným zariadením nahradiť všetky tie, ktoré ste vymenovali. Ak má niekto veľkú záľubu vo fotografovaní, určite mu nebude stačiť ani ten fotoaparát, ktorý ponúka v súčasnosti najlepší fotomobil. Rovnako ak niekomu záleží na kvalitnom zvuku tak predsa nebude počúvať hudbu cez telefón, ale zoženie si poriadnu súpravu… A keď už to ideme prirovnávať k tým autám, tak si treba uvedomiť, že prvé autá tiež nemali rádio, klimatizáciu, elektronické sťahovanie okien, tempomat a ďalších XY vecí, bez ktorých si už dnes auto ani len nevieme predstaviť.
ved prave o tom to je. Dnes sa telefony stale viac podobaju na “smart zariadenia”, ako na telefony. Dokazu ovela viac ako len telefonovat, ci smskovat. A kedze stale viac ludi pouziva svoje smart zariadenie aj na ine cinnosti ako spominas, tak zodpovedny uzivatel by sa mal minimalne zamsliet, ze ak mam v telefone citlive udaje, hodnotne data, ci prepojene zariadenie s roznymi platobnymi systmemi, tak je kvalitne zabezpecenie NUTNOST….
hej hej, ale samotny google si vo svete bezpecnosti castokrat vedie dost slabo. Vid pomerne caste pripady, ked sa im do ich obchodu dostanu rozne pochybne apliakcie, ci priamo skodlivy kod.