MojAndroid

EnergyHack spustil registráciu. Navrhni najlepšiu aplikáciu, šetri peniaze spotrebiteľom aj životné prostredie. Na najlepšie riešenia čaká výhra 4000 EUR.

Na odovzdávaní cien najväčšej slovenskej startupovej súťaže StartupAwards sa okrem množstva zaujímavých prednášok predstavil aj prvý ročník nového hackathonu EnergyHack.  Už v 27. a 28. januára  sa v medzinárodnom coworkingu Impact HUB stretnú developeri, grafickí dizajnéri a data analytici, aby vytvorili funkčnú a user friendly aplikáciu pre spotrebiteľov energie s cieľom sprehľadniť a optimalizovať spotrebu. Hackathon ponúka účastníkom aj možnosť spolutvoriť trendy a navrhovať riešenia pre obnoviteľné zdroje energie. Tie najlepšie riešenia si odnesú v dvoch výzvach po 2000 EUR.

mojandroid1

Case study a reálny dataset

Vítanou zaujímavosťou samotného hackathonu je fakt, že sa bude pracovať s reálnym anonymizovaným data setom, ktorý poskytne hlavný partner hackathonu Západoslovenská distribučná. Je to prvá výzva tohto typu a rozsahu na Slovensku.

Základná výzva pre všetky tímy nesie názov Analýza a optimalizácia spotreby elektrickej energie. Výstupom by mal byť funkčný prototyp mobilnej aplikácie optimalizujúcej spotrebu energie jednotlivým zákazníkom vďaka skorému informovaniu o blížiacom sa prečerpaní či možnostiach výhodnejších taríf pre dané podmienky klienta.

Druhá, bonusová výzva je viac vizionárska. Organizátori vyzývajú, aby si im pomohol zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov na celkovej spotrebe energie a motivoval tak ľudí vďaka šikovným funkciám aplikácie šetriť nielen svoju spotrebu, ale vhodnými spôsobmi aj naše prostredie.

Príď sa dozvedieť viac na Meetup

V pondelok pred samotným hackathonom sa pre všetkých už registrovaných aj ešte nerozhodnutých koná EnergyMeetup. Počas neho sa predstavia a odomknú dáta a vysvetlí sa ich komplexnosť, dozviete sa kritéria hodnotenia pre výber najlepších riešení a tí, ktorí ešte nemajú svoj tím a hľadajú ho, sa budú môcť na stage-i predstaviť a nájsť si tak potenciálnych kolegov na súťaž.

mojandroid_3

Pre koho je EnergyHack určený?

EnergyHack je určený pre všetkých, ktorých baví analytika, funkčný dizajn, transparentnosť alebo sa zaujímajú o obnoviteľnú energiu. Organizátori veria, že sa im podarí zapojiť aj študentov z IT a grafických odborov a aktívne IT komunity. Práve takéto spojenia konkrétneho problému, vzorky reálnych dát a komunity môžu byť pre študentov skvelou šancou, ako si vyskúšať svoje vedomosti a schopnosti v praxi, či spoznať veľa zaujímavých ľudí. EnergyHack je otvorený pre profesionálov, nadšencov, študentov aj firemné tímy.

Na stránke hackathonu nájdeš odporúčanie, ako by mal ideálny tím vyzerať. Mal by mať človeka s hlavou a vášňou pre dáta a ich analýzu, UX grafika a mobile app developera. Ak si trúfneš a vieš to zvládnuť aj sám alebo si prinesieš viacero priateľov, to sa už necháva na tebe.

Prihlásiť sa môžeš na http://energyhack.sk

11.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+