MojAndroid

Už ubehol nejaký čas, čo sa spoločnosť Huawei rozhodla ísť svojim smerom a zaplniť diery, ktoré ostali po chýbajúcich službách Google. Taktiež sa rozhodla aj pre aktualizáciu svojej nadstavby EMUI na verziu 10.1, ktorú sme už mohli vidieť v modeli P40 Pro. Nová, vylepšená verzia ponúkne niekoľko vychytávok a asistenta v podobe umelej inteligencie.

Vylepšený Multi-Window

Prvé vylepšenie sa týka používania aplikácií. Multi-Window (rozdelenie obrazovky pre súčasné používanie dvoch aplikácií), bude teraz fungovať na princípe plávajúcich okien aplikácií. Tými bude možno pohybovať ľubovoľne po obrazovke. Taktiež bude možnosť presúvať medzi aplikáciami rôzne súbory. Pre rýchlejšie spustenie plávajúcich aplikácií sa v systéme nachádza “sidebar” ktorý umožní rýchlejšie spustenie plávajúcich okien potiahnutím z ktorejkoľvek strany displeja.

Ovládacie centrum pre zariadenia a komunikácia s vlastným ekosystémom

Ďalšou novinkou je ovládacie centrum pre viaceré zariadenia. Spúšťa sa potiahnutím z rohu alebo spodnej strany displeja. To slúži na ovládanie pripojených zariadení, napríklad reproduktorov alebo TV. Systém dokáže rozpoznať, kedy počúvate hudbu a ponúkne vám napríklad pripojiť sa k HUAWEI Sound X bluetooth reproduktoru, ktorý je v dosahu.

Multi-Screen kolaborácia, ktorá je známa už z predošlej verzie dostala taktiež nové vylepšenia. Teraz dokáže oveľa užšie spolupracovať s podporovaným smartfónom a notebookom Huawei MateBook. Po prvom nastavení môžete ovládať svoj smartfón priamo z notebooku, nehovoriac o podpore mnohých aplikácií a zdieľania súborov. Vďaka tejto technológii je možnosť prijímať pomocou notebooku bežné, ale aj internetové hovory.

Aplikácia MeeTime

S novou verziou EMUI prichádza aj aplikácia MeeTime. Tá má slúžiť ako náhrada Google Duo alebo Facetime. Podľa informácií na portáli gsmarena.com, by mala aplikácia ponúknuť aj zdieľanie obrazovky, optimalizáciu pripojenia, skrášľovacie efekty v reálnom čase a vylepšenie obrazu za zhoršených svetelných podmienok. Aktuálne je možné s aplikáciou spojiť akčnú kameru značky Drift a využiť ju ako externú kameru pre videohovor.

Asistent “Celia”

Huawei predstavilo s vynovenou nadstavbou aj asistenta s umelou inteligenciou. Asistenta je možné prebudiť vyslovením slovného spojenia “Hey Celia”, alebo dlhým podržaním tlačidla na zapínanie a vyslovením hlasového povelu. Žiaľ, všetky funkcie nového asistenta ešte nepoznáme, no údajne by mal dokázať identifikovať rôzne objekty, vypočítať kalórie v strave a takisto okamžitým prekladom viet. Huawei sprístupní svojho asistenta najprv vo Veľkej Británii, Francúzsku, Mexiku, Čile a Kolumbii. Postupne by sa k týmto krajinám mal pridať aj zvyšok sveta.

Kedy môžme očakávať aktualizáciu na EMUI 10.1

Nová verzia EMUI prišla s predstavením nových modelov radu P40. Postupne by poľa portálu huaweicentral.com mali byť aktualizované aj niektoré ďalšie modely značky Huawei. Taktiež by mali byť aktualizované aj smartfóny Honor na nadstavbu MagicUI 3.1. V tabuľke nižšie môžete nájsť všetky modely, ktoré by novú aktualizáciu mali v priebehu tohto roka dostať.

emui 10.1 aktualizacia

Náš tip
Huawei chce získať prístup k službám Google. Play Store vníma ako prvú voľbu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+