MojAndroid

Písanie si s partnerom je vo vzťahu dôležité. Ak ste však dostali od partnera kopačky bez dôvodu, možno si za to môžete sami. Podľa portálu msn sa stačí zamyslieť nad výberom emoji, ktoré ste počas komunikácie s partnerom používali. Adobe prináša zoznam emotikonov, ktoré podľa nich dokážu zničiť nie jeden vzťah.

Ktoré emoji v prieskume zvíťazili?

Najviac nevhodné emoji sú podľa Adobe hovienko, nahnevaná tvár a baklažán. Ľudia ich vnímajú ako nevhodné práve v online konverzácii s partnerom. Samozrejme nikto tieto emoji nechce vidieť ani v čase zoznamovania alebo pri flirtovaní. Týmito tromi emotikonmi si určite partnera neprilákate, práve naopak, odplašíte ho.

Emoji v komunikácii | Zdroj: Adobe
Emotikony v komunikácii | Zdroj: Adobe

Prieskumu sa zúčastnili prevažne mladí ľudia, ktorí využívajú sociálne siete pravidelne. Až 32% z nich zhodnotili tieto tri emoji ako tie, ktoré partnera robia menej príťažlivým. Paul Hunt, vývojár písma Adobe, vysvetlil, prečo to tak je.

“Určite by ste nechceli byť vo vzťahu s niekým, kto s vami nedokáže zdieľať vaše pocity a emócie. Podľa mňa platí to isté aj vo virtuálnej komunikácii. Používanie emotikonov a schopnosť komunikácie aj prostredníctvom sociálnych sietí je jednou z požiadaviek mnohých ľudí. To znamená, že daná osoba je už emočne vyspelá.”

Prieskum však zistil aj to, ktoré emoji sú naopak v partnerskej komunikácii obľúbené. Patrí tam tvár, ktorá posiela bozk, tvár so srdiečkovými očami a tvár, ktorá sa červená. Celkovo až 58% mladých ľudí a 54% staršej generácie by šlo na druhé alebo tretie rande s niekým, kto používa v komunikácii tie správne emotikony.

Výskumom Adobe zistil aj najpoužívanejšie a zároveň najobľúbenejšie emojis amerických používateľov. Patria medzi nich smejúca sa tvár, lajk, červené srdce, tvár plačúca od smiechu a tiež aj smutná tvár s jednou slzou. Medzi emoji, ktoré sú častokrát nepochopené patria usmievajúci sa kovboj, čerešne a otočená usmievajúca sa tvár.

Náš tip
KOOPERATIVA v mobile: Riešenie škodových udalostí bez zbytočného stresu
20.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+