MojAndroid

Tím 30 študentov postavili elektromobil s najrýchlejšou akceleráciou na svete. Z 0 na 100 km/h sa dokáže rozbehnúť len za 1,5 sekundy! Je to o 0,5 sekundy rýchlejšie, ako vie dosiahnuť dnes najrýchlejšie sériovo vyrábané auto, dokonca aj vrátane modelov od Tesly. Aby automobil mohol dosiahnuť takéto zrýchlenie, musel byť z väčšej časti vyrobený z  uhlíkových vlákien, má pohon všetkých štyroch kolies a disponuje palubným počítačom, ktorý riadí kontrolu trakcie pre každé koleso samostatne.

Automobil, alebo skôr e-formulu, postavili študenti z dvoch univerzít, ktorí sa uchádzajú o prvenstvo v celosvetovej súťaži Formula Student. Táto sa koná každoročne už od roku 1981 a jej úlohou je vybrať najlepší tím. Ten musí obhájiť nielen dizajn svojich strojov, ale aj jednotlivé inžinierske rozhodnutia. Svoje štvorkolesové stroje potom predvádzajú aj na trati.

Zdroj: theverge

23.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+