MojAndroid

Viaceré slovenské mestá sa v posledných mesiacoch dočkali zdieľaných elektrických kolobežiek. Ide o ďalší spôsob zdieľanej mestskej dopravy, v tomto prípade cez zdieľané elektrické kolobežky BOLT.  Avšak, aj s používaním elektrických kolobežiek sa spájajú pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať. Polícia teraz opätovne apeluje na ich dodržiavanie.

elektricke kolobezky

Elektrické kolobežky: Vždy iba pre jedného

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojom oficiálnom facebookovom profile video, v ktorom prináša zostrih viacerých záberov, ktoré zachytávajú ľudí jazdiacich na zdieľaných elektrických kolobežkách vo dvojici. Takáto jazda je však zakázaná. Používanie elektrických kolobežiek má isté pravidlá, ktoré sú podložené aj v zákone. Kolobežka s pomocným motorčekom je zaradená do kategórie, ktorá už podlieha prísnejšej regulácii. Jazdiť s ňou teda môžete iba po cestách či cyklistických chodníkoch. Zároveň je určená iba pre jednu osobu.

Elektrické kolobežky môžu jazdiť pomerne rýchlo, vzhľadom na ich charakter. Dané konštrukčné vlastnosti pri prípadnej nehode môžu prirodzene viesť aj k vážnejším a nepríjemným zraneniam. Napríklad len minulý rok sa v Trnave stala nehoda, pri ktorej muž na kolobežke zrazil chodkyňu, no práve on svojim zraneniam v nemocnici podľahol – informoval web MY Trnava / SME.

ZELENÁ KOLOBEŽKA: PRAVIDLÁ BEZPEČNEJ JAZDYUž istý čas v niekoľkých slovenských mestách funguje požičiavanie zelených…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 22. července 2020

24.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+