MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou Éčka.

Éčka
Éčka
Developer: Michal Krajči
Price: Free
  • Éčka Screenshot
  • Éčka Screenshot
  • Éčka Screenshot
  • Éčka Screenshot
  • Éčka Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Aplikácia Éčka je prvou aplikáciou, ktorú som vytvoril pre systém Android.

Chcel som naprogramovať niečo dostatočne jednoduché, aby som si “ošahal” programovanie práve pre Android, ale zároveň som chcel naprogramovať aj niečo užitočné, čo bude ľuďom pomáhať v nejakej oblasti ich života.

V tom čase som sa zaujímal o zloženie potravín a o aditíva, ktoré do potravín výrobcovia pridávajú.

Mali sme na chladničke magnetom prichytený leták so škodlivými “éčkami” a tak ma napadlo, že by bolo skvelé mať pri nakupovaní vo vrecku pomocníka, ktorý mi vie rýchlo poradiť, či dané éčko je alebo nie je škodlivé.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje? 

Na aplikácii pracujem sám.

Niekedy by sa mi veru hodila pomoc s úpravou dát, alebo s prekladom a keďže ma práca momentálne dosť vyťažuje, tak nie je toľko času sa venovať Éčkam.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Od nápadu po zverejnenie to trvalo približne dva / tri mesiace. Nepamätám si to úplne presne, ale viem, že som sa snažil stihnúť prvý ročník tejto súťaže :-)

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet? 

V aplikáciách určených pre Slovensko vidím potenciál. Možno sa na nich nedá zarobiť toľko, ako na svetových aplikáciách, ale som rád keď vznikajú kvalitné aplikácie primárne pre nás od nás.

Aké máte plány do budúcna? 

Éčka som pred nedávnom prepísal do novej technológie, lebo sa rád učím nové veci. Obliekol som ich do modernejšieho dizajnu a pridal nové funkcie, ktoré odo mňa používatelia už roky pýtali.

Programovanie pre Android ma neživí a teda to mám ako hobby popri práci. Nechcem preto sľubovať tony nových funkcionalít, ale mám ešte pár veľmi dobrých nápadov, ktoré by sa do éčiek dali pridať.

A už mám aj koncept na novú aplikáciu práve pre Slovenský trh, ktorá tu ešte nie je a myslím si, že by veľa ľuďom mohla pomôcť a potešila by ich.

Tak držte palce aby som si našiel na toto moje hobby viac času.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Éčka je nominovaná v kategórii Vzdelávanie. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

  • Angličanina
  • Autoškola – Vodičský preukaz 2020
  • Čo to tu kvitne?
  • Hrady a zámky SR
  • KUBO – detské knihy

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

1.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+