MojAndroid

Ako presne sa zmenia naše možnosti cestovania a nakupovania nie je dnes jasné. Vláda SR má začiatkom nadchádzajúceho týždňa rozhodnúť o nových pravidlách pre vychádzanie. A na to reagujú predajcovia, ktorí si nevedia predstaviť ostať závislí výlučne na kuriérskych službách.

On-line nakupovanie a odberné miesto v prevádzke

Dnes klasický obraz. Stále je totiž možné si objednať tovar cez internet a zvoliť jeho vyzdvihnutie v kamennej predajni. Na tomto modely sa nemení nič, aj keď budúci týždeň bude zase všetko inak. Ak vláda zasiahne (čo sa očakáva s istotou), potom bude obmedzený pohyb a zrejme okrem základných vecí si proste do obchodu s elektronikou nezájdeme vyzdvihnúť on-line objednaný vianočný darček. Jedinou cestou na doručenie by tak bol kuriér. A toho sa predajcovia obávajú.

Zástupca spoločnosti Zásielkovňa.sk k tomu uvádza:

„Výdajné miesta musia mať garanciu, že môžu mať otvorené a zákazníci musia mať istotu, že predvianočné a povianočné nákupy si dokážu bez problémov vyzdvihnúť neďaleko svojho domova.“

Táto reakcia je totiž celkom predpokladaná, ak by totiž vláda obmedzila pohyb nás všetkých, kuriér by ostal ako jediná voľba, ako sa k darčekom dostať.

A už dnes sú vyťažené tieto služby na maximum, čiže ich ďalšie zaťaženie systém podľa zástupcov predajcov nezvládne. Proste bez možnosti a reálnej využiteľnosti zobrať si balík na predajni alebo výdajnom mieste, budú Vianoce a doručovanie pred nimi v tomto smere kolapsom.

Problém však je, ako aj uvádza portál teraz.sk, že výdajné miesta sú navyše často v predajniach, ktoré budú od 21. decembra zavreté, o čom už je rozhodnuté. Aj preto nastupuje požiadavka predajcov, aby proste aspoň výdaj balíkov mohli vykonávať. Kuriérske služby by tak dokázali nápor ostatného týždňa pred sviatkami ustáť.

Táto výzva obchodníkov však môže naraziť na fakt, že mnohé pravidlá sa zavádzajú nesmierne krátko pred tým, ako sa už dostávajú do praxe a teda do poslednej chvíle nemusí byť jasné, ako vlastne bude vláda na tieto požiadavky reagovať. A to oslabí okamžitú reakciu obchodníkov, čas na doručenie sa totiž kráti.

 

13.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+