MojAndroid

Nový Apple iPhone 7 podrobili skúške fotoaparátu už aj na stránke DxOMark, ktorá sa špecializuje práve na testy profesionálnych fotoaparátov, objektívov a v posledných rokoch aj fotomobilov. Nie je prekvapením, že výsledky z DxOMark sú častokrát brané ako referencia pri porovnávaní s konkurenciou a radi sa s nimi pochvália aj samotní výrobcovia – ak teda majú s čím. Mnohých určite zaujímalo, ako v nich dopadne horúca novinka spoločnosti Apple – iPhone 7. Teraz to už vieme.

iPhone 7 dosiahol v hodnotení DxOMark skóre 86 bodov, ktorým sa radí medzi tie nejlepšie fotomobily súčasnosti. Stále to však nie je dosť na tie najlepšie Android smartfóny, ktorým podľa aktuálneho rebríčku kraľuje HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge a Sony Xperia X Performance. Bodový rozdiel však nie je až tak priepastný. Nový iPhone podľa DxOMark kvalitou výrazne predbieha svojho predchodcu a vyzdvihuje reprodukciu farieb, vyváženie bielej a skvelé zobrazenie textúr a detailov. Na druhej strane, portál má výhrady k foteniu v zhoršených svetelných podmienkach, kedy dochádza k strate detailov, zhoršenému zaostrovaniu a zvýšenému šumu.

apple_iphone_7_camera_review__better_than_ever_-_dxomark

Takže tak. iPhone 7 má síce výborný fotoaparát, stále sa mu však kvalitou nepodarilo predbehnúť svoju konkurenciu. Otázne ale ostáva, ako si s ňou poradí iPhone 7 Plus, ktorý DxOMark aktuálne ešte len testuje.

Zdroj:DxOMark

28.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+