MojAndroid

Spoločnosť DuckDuckGo, ktorá je známa svojim rovnomenným vyhľadávačom zameraným na súkromie, pracuje na internetovom prehliadači pre desktopové počítače. Podľa portálu TheVerge by aj jeho prioritou mala byť snaha o súkromie používateľa pri surfovaní na internetových stránkach.

Desktopový prehliadač bude podobný mobilnej aplikácii

Generálny riaditeľ DuckDuckGo Gabriel Weinberg na svojom blogu  ponúka pohľad na to, ako bude prehliadač pre desktop vyzerať. Podľa jeho popisu bude fungovať rovnako ako mobilná aplikácia DuckDuckGo, ktorá je dostupná aj pre platformu Android. Prehliadač pre desktopové počítače bude štandardne ponúkať vysoký stupeň ochrany bez toho, aby ste ju museli zložito zapínať v jeho nastaveniach.

Podobne ako v mobilnej aplikácii aj tu nájdeme tlačidlo „Fire“, ktoré jedným kliknutím okamžite vymaže celú históriu prehliadania, uložené údaje a karty. Gabriel Weinberg  tvrdí, že prvé testy prehliadača naznačujú, že je výrazne rýchlejší ako Google Chrome. Prehliadač bude pri vykresľovaní stránok využívať natívne API rozhranie (WebView/WebView2) systémov Windows a macOS.

V systéme Windows 10 bude teda prehliadač používať na vykresľovanie rovnaké jadro ako prehliadač Edge respektíve Chromium, Všetky zvyšné prvky (napr. správa kariet a záložiek, ovládacie prvky navigácie, heslá atď.) si však vytvorí spoločnosť samostatne. Prehliadač je momentálne v uzavretom beta teste pre systém macOS. Zatiaľ nie je známe, kedy bude prehliadač pre stolné počítače verejne dostupný.

Spoločnosť DuckDuckGo sa pritom snaží vylepšovať svoje produkty pravidelne. Minulý mesiac predstavila vstavaný nástroji pre svoju mobilnú aplikáciu, ktorý má zabrániť aplikáciám sledovať používateľov v systéme Android. A v júli zase spoločnosť spustila službu ochrany e-mailov, ktorej úlohou je odstráni všetky sledovače pripojené k vašim e-mailom.

DuckDuckGo Private Browser
DuckDuckGo Private Browser
Developer: DuckDuckGo
Price: Free
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
  • DuckDuckGo Private Browser Screenshot
Náš tip
Vianočné SMS, priania, pozdravy a vinše, ktoré spravia radosť vašim blízkym

 

24.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+