MojAndroid

Trh s mobilnými zariadeniami s v budúcnosti možno dočká zásadných zmien. Svet sa mení a s ním aj technológie. Momentálne nastupuje éra modulárnych mobilných zariadení, ktoré je možné poskladať z niekoľkých ľahko vymeniteľných častí. Vidieť sme mohli už niekoľko konceptov takýchto zariadení, z ktorých sa mnoho ale do predaja nikdy nedostane. To však neznamená, že nemajú nádej na úspech. Jedným z nádejných a zároveň aj odvážnych projektov je nepochybne tzv. Drasphone, ktorý spája svety vyklápacích mobilov a veľkých displejov súčasných smartfónov.

Náš tip
Funkčný smartfón Project Ara bol demonštrovaný na Google I/O

Drasphone-concept-phone-flexible-display-2

Drasphone je skladateľný mobilný telefón, ktorý sa ale dokáže ohnúť hneď v niekoľkých bodoch. Vďaka tomu ho je možné poskladať do podoby švajčiarskeho nožíka alebo naopak, na plnohodnotný smartfón s veľkým dotykovým displejom. To však nie je všetko. Toto zariadenie môžete poskladať rôznymi spôsobmi. Pri čiastočnom rozložení, nazývanom MiniDras, je k dispozícii len polovičná veľkosť, pričom aj v tejto podobe ponúka plnú funkcionalitu smartfónu.

Drasphone-concept-phone-flexible-display-3

Zariadenie má trochu nezvyčajný dizajn, ktorý má však minimálne jedno pozitívum – púta pozornosť. Okrem toho však má byť aj dostatočné pevné, a to vďaka kovovej konštrukcii a pevným spoľahlivým kĺbom. Samozrejme, očakávať sa dajú aj ostatné, pre smartfóny bežné funkcie. Teraz už len stačí vyčkať na niekoho, kto bude dostatočne odvážny na to, aby takýto smartfón aj vyrobil. Čo myslíte, nájde sa niekto?

Zdroj: concept-phones

9.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+