MojAndroid

Blíži sa leto, končí škola a mnohí z nás sa vydajú do zahraničia na dovolenky. Či už ide o krátkodobé výlety alebo niekoľkotýždňové dovolenky pri mori, všade potrebujete znalosť cudzieho jazyka. Ležíte na pláži a potrebujete si objednať pivo alebo chladenú vodu, ale miestny čašník ovláda angličtinu, tak ako vy, veľmi okresane? Nebojte sa, ak máte po ruke svoj Android, môžete si objednať aj v domorodom jazyku. Pripravili sme pre vás pár bezplatných prekladačov, ktoré vám pomôžu zlepšiť komunikáciu v zahraničí, pomôžu s učením alebo preložia návod na použitie nového telefónu. Obrovskou škodou však je, že všetky tieto prekladače, ako všetky prekladače na Android vôbec, na svoje fungovanie potrebujú prístup k internetu. Môžete však využiť miestnu WiFi sieť, aj je v bare k dispozícii. Poďme si ich predstaviť.

 

Google Translate

Začneme, pre zmenu, s najlepšou aplikáciou na prekladanie. Google Translate si toto označenie vybojoval vďaka obrovskej obľúbenosti a množstvu nastavení. Podporuje preklad medzi viac ako 50 jazykmi, čo z neho robí naozaj univerzálny prekladací nástroj. Ponúka aj možnosť prekladu text-to-speech, čo znamená, že text vám preloží do hovoreného slova. A preložiť dokáže aj naopak – z hovoreného slova na text. Obsahuje aj niektoré špeciálne prekladové nástroje, napr. pre Maďarov či Číňanov. Dokáže preložiť aj frázy a hoci nedokáže všetko preložiť dokonale, patrí mu neodmysliteľná prvá priečka medzi prekladačmi.

Android Market

AppBrain

2,4 MB

 

Universal Translator

Ďalší prekladač, ktorý sľubuje preklad takmer všetkých jazykov. Je založený na technológii API od spoločnosti Google a na preklad používa viaceré zdroje – Google, Bing a iné. Preklad do hovoreného slova ponúka len v jazykoch nemčina, francúzština, angličtina, taliančina a španielčina. Prekladá aj SMS správy a svoje preklady môžete zdieľať aj na sociálnu sieť Facebook priamo v aplikácii. Nastaviť si môžete množstvo vecí, napríklad hlasitosť hovoreného prekladu. Obsahuje reklamy.

Android Market

AppBrain

796 KB

 

iTranslate

Do tretice prekladač s podporou viac ako 50 jazykov, ktorý má po poslednej aktualizácii aj funkciu text-to-speech, čiže preklad do hovoreného slova. Prekladá slová, frázy, vety či celé texty a vyznačuje sa jednoduchosťou a pekným dizajnom. Jazyky prepínate priamo na hlavnej obrazovke a môžete si zmeniť dokonca aj font písma. Preklad môžete poslať cez e-mail alebo SMS správu.

Android Market

AppBrain

380 KB

 

TransZilla Translator

TransZilla je prekladač, ktorý využíva na preklad Google Translate. Takže technológia je rovnaká, akurát prostredie sa zmenilo. Takisto podporuje preklad fráz, slov, viet či textov, text-to-speech, preklad hovoreného slova do textu, zdieľanie prekladu pomocou SMS či e-mailu, rozpoznávanie jazyka či rýchly preklad. Takže, pokiaľ sa vám páči Google Translate, no nie jeho prostredie, siahnite po TransZille.

Android Market

AppBrain

354 KB

 

Translate Pro

Posledný prekladač, ktorý vám predstavíme, ponúka prekladanie do 58 svetových jazykov. Vraj ide o najrýchlejší prekladací nástroj pre Android s plnou integráciou SMS a e-mailov. Prekladá už počas písania textu, prekladá dlhé texty, ponúka výmenu prekladaných jazykov, prekladá priamo do SMS či e-mailu a ponúka zdieľanie na Facebook a Twitter a dokonca aj synchronizáciu s Evernote. Robí proste to čo má a robí to dobre – prekladá.

Android Market

AppBrain

379 KB

 

Pokiaľ vám stačí na dorozumievanie sa slovník, skúste WordMate Dict: offline slovník pre Android.

29.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+