MojAndroid

Spojeným štátmi americkými v posledných dňoch otriasli dve masové streľby, ktoré si vyžiadali desiatky obetí. Najprv strelec v texaskom meste El Paso na mexickej hranici zabil 20 ľudí a ďalších 26 zranil. O niekoľko hodín neskôr sa strieľalo pred jedným z barov v meste Dayton v štáte Ohio, kde zahynulo 10 ľudí. Ako informuje server Time, prezident USA Donald Trump sa dnes k masakru vyjadril.

Trump viní aj násilné hry

Donald Trump vo svojej reči uviedol, že duševná choroba a nenávisť ťahá spúšť a nie zbraň. Strelca v El Pase označil za zlého človeka a vyjadril sústrasť obyvateľom Mexika, pretože medzi obeťami boli mexickí občania. Dodal, že americký národ musí jedným hlasom odsúdiť rasizmus, fanatizmus a bielu nadvládu.

Následne uviedol niekoľko riešení problému ako reformu zákonov o duševnom zdraví, prijatie “Red Flag” zákonov na odobranie zbraní potencionálne nebezpečným osobám, trest smrti za masové streľby alebo vraždy z nenávisti a taktiež obmedzenie násilných počítačových hier.

Obmedzenie by malo dopad aj na Android

Nie je to prvýkrát, čo Donald Trump alebo jeho ľudia volajú po obmedzení násilných počítačových hier. Takéto obmedzenie by mohlo mať veľký dopad na priemysel počítačových hier a to vrátane mobilných hier. Medzi najpopulárnejšie hry na Android platforme momentálne patria 3D FPS akčné hry PUBG Mobile a Fortnite, ktoré umožňujú hráčom zabíjať ľudských protihráčov s pomocou strelných zbraní. V hre Fortnite sa nedávno konal aj Svetový pohár, ktorého ešte neplnoletí víťazi si odniesli výhry v hodnote miliónov dolárov.

Nesie časť viny aj Donald Trump?

Z masakrov je ale z časti v posledných dňoch obviňovaný aj samotný prezident USA Donald Trump. Zatiaľ čo v prípade streľby Ohiu bol útočník, ktorému odmietli vstup do baru zastrelený na mieste, tak zadržaného strelca v El Pase vyšetruje polícia za možný zločin z nenávisti.

Podľa nepotvrdených informácií mal spísať manifest, v ktorom hovorí o potrebe reagovať na “hispánsku inváziu do Texasu.” Práve Donald Trump je často kritizovaný za protiimigrantskú rétoriku a slovné útoky na menšiny. Svojimi vyjadreniami môže podobných jedincov ako je strelec v El Pase nepriamo podporovať v ich činoch.

Náš tip
Donald Trump nemá rád kryptomeny, jedinou spoľahlivou menou je americký dolár
6.8.2019
Zdroj: Time

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+