MojAndroid

Nová štúdia Ericsson Mobility Report ukazuje rozširovanie technológií, ktoré aj naďalej pokračuje rýchlym tempom. Do roku 2020 by až 90 percent svetovej populácie staršej ako 6 rokov malo vlastniť mobilný telefón. V roku 2020 dosiahne počet používateľov smartfónov viac ako 6,1 miliardy, momentálne ich je niečo cez 2,7 miliardy. V tomto roku pribudlo 800 miliónov nových zákazníkov.

„Padajúce ceny mobilných telefónov, ich stále širšie využitie a neustále sa zlepšujúce pokrytie mobilným signálom – to všetko sú faktory, ktoré robia z mobilných technológií globálny fenomén. Ten bude čoskoro dostupný pre drvivú väčšinu svetovej populácie, bez ohľadu na vek a región,“ hovorí Rima Qureshi, senior viceprezident a hlavný stratég Ericssonu. „Ericsson Mobility Report ukazuje, že v roku 2020 bude svet prepojený tak, ako ešte nikdy doteraz,“ dodáva Qureshi.

EMR_november_pripojenia

Rast využitia smartfónov pokračuje, keď 65-70 percent predaných telefónov v treťom štvrťroku tohto roku tvorili práve smartfóny. Len pre porovnanie, v rovnakom kvartáli 2013 bol tento podiel 55 percent. Ako vyplýva z Mobility Reportu, navzdory rastúcemu podielu smartfónov na celkovom predaji, je tu stále veľký priestor na rast celého sektoru. „Múdre“ telefóny na celom svete teraz využíva 37 percent zákazníkov mobilných operátorov. To znamená, že mnohí z nich zatiaľ nevymenili svoj starý telefón za nový, s omnoho viac funkciami a bohatými možnosťami mobilného internetu.

Zdroj: tlačová sprava

25.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+