MojAndroid

Interné úložisko je často diskutovanou témou aj v prípade Android smartfónov. Dokázali by ste využiť aj tak vysokú kapacitu ako 512 GB? Danú kapacitu nám už v súčasnosti ponúka napríklad prémiový smartfón Huawei Mate RS, ktorého cenovka atakuje 2000 EUR. Predpokladá sa tiež, že takto vysokú kapacitu by mohol ponúknuť aj pripravovaný smartfón Samsung Galaxy Note 9. Informácie sa objavili prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Náš tip
VIDEOrecenzia: Samsung Galaxy S9 a S9+

Náš tip
Porsche Design Huawei Mate RS: 512 GB smartfón za viac ako 2000 eur!

Samsung Galaxy Note 9 či Huawei Mate RS?

Zatiaľ nepoznáme podrobnosti v prípade pripravovaného zariadenia Samsung Galaxy Note 9. Dá sa však očakávať, že podobne ako predchodca, bude vychádzať z aktuálnych vlajkových smartfónov Galaxy S9 a S9+. Predpokladom tak môžu byť vertikálne usporiadanie zadných kamier či čítačka odtlačkov prstov pod nimi. Samsung však môže prekvapiť a ponúknuť aj čítačku odtlačkov prstov napríklad integrovanú v displeji. Huawei zasa zvolil akúsi hybridnú možnosť a okrem snímaču integrovaného pod displej prináša aj klasický senzor čítačky umiestnený na zadnej strane.

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy Note 8.

Späť však k pamäťovým verziám. Prípadná konfigurácia 8 GB RAM a 512 GB interného úložiska v spolupráci so špičkovým čipsetom od Samsungu môže zabezpečiť poriadnu dávku výkonu aj pre náročný multitasking. Samotné interné úložisko by tak ponúklo skutočne bohatú kapacitu a pripomínalo už aj menší externý disk, ktorý obvykle využívame na zálohovanie vybraných súborov. Množstvo veľkých súborov narastá aj s možnosťou natáčania kvalitného 4K videa pri 60 snímkoch za sekundu. Samsung teraz navyše v prípade svojich vlajkových lodí ponúka aj rozšírenie o microSD kartu až do 400 GB.

Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Samsung Galaxy S9 vs iPhone X vs Huawei P20 | VIDEO

Interné úložisko by tak v spolupráci s pamäťovou kartou microSD nadobudlo skutočne enormnú kapacitu v rámci prenosného zariadenia, akým smartfón rozhodne je. V prípade ostatných vlajkových smartfónov je k dispozícii obvykle konfigurácia s celkovou kapacitou 64, 128 resp. 256 GB interného úložiska.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Dokázali by ste využiť tak veľké interné úložisko na vašom Android smartfóne? Aké súbory by ste si ukladali do zariadenia? Myslíte si, že ide o použiteľné a praktické vylepšenie? Pošlite nám snímku obrazovky, koľko interného úložiska máte k dispozícii na vašom Android smartfóne. Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

28.5.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+