MojAndroid

Americký prezident každoročne na začiatku decembra odhalí svoj vianočný stromček pred Bielym domom. Tento symbol Vianoc je známy nielen svojou veľkosťou, ale aj jedninečnosťou, ktorú zabezpečujú tisícky rôznych programov pre svetlá, ktoré sa na ňom nachádzajú. Viacfarebné žiarovky väčšinou programujú skúsení programátori, no tento rok je tomu inak. O státisíce programov pre vianočný stromček sa postarali dievčatá z programu Made with Code, ktorý je dielom Googlu. Mladé programátorky majú vek od 4 po niečo viac ako 20 rokov a program každej z nich je v niečom jedinečným.

Snímka obrazovky 2014-12-05 o 9.06.43

Svetelná show každej z dievčat bude mať presný čas na to, aby sa ukázala na vianočnom stromčeku pred Bielym domom a mladé programátorky budú prítomným vysvetľovať, čo jednotlivé kreácie znamenajú. Amerika týmto spôsobom poukazuje na to, že aj ženy môžu byť programátorkami a chce do povedomia verejnosti dostať práve program pre dievčatá od Googlu.

Náš tip
Rozsvietenie vianočného stromčeka pred Bielym domom môžete sledovať na YouTube

Mladé programátorky vedie 20-ročná Brittany Wenger, ktorá aktuálne navštevuje Univerzitu v Duke. Jej entuziazmus a odhodlanie ďalej pracovať na projekte Made with Code znásobilo aj to, že bude v blízkosti prezidenta USA a jeho manželky. O svojich plánoch do budúcnosti dokonca komunikovala aj so známym hercom Tomom Hanksom či Ritou Wilson, ktorí sa o tento projekt aktívne zaujímajú. Keď sa Brittany opýtali, či sa na tomto projekte podieľali aj dcéry pána prezidenta Obamu, Natasha a Malia, tak povedala: “Nie som si istá, ale verím, že sa pripoja po tom, ako uvidia tohtoročný vianočný stromček. V budúcnosti chcem vidieť oveľa viac dievčat programátoriek.”

Brittany-Wenger

Program pre vianočný stromček Bieleho domu by mohli napísať akékoľvek dievčatá z ktorejkoľvek krajiny sveta. Stačí sa zapojiť do komunity Made with Code a poslať svoje dielo, ktoré následne nasadia na vianočný stromček priamo pred sídlom prezidenta USA.

5.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+