MojAndroid

Google pred tromi týždňami po prvýkrát vydal správu o tom, aký podiel pohlaví a národností je medzi jeho zamestnancami. Štatistiky odhaľujúce až 70% podiel mužov v spoločnosti len nakopli už predtým navrhovanú myšlienku Googlu – pomôcť dievčatám, ktoré chcú byť programátorkami. A že to Google naozaj myslí vážne, dokazuje investícia 50 miliónov dolárov do projektu s názvom Made with code. 

Cieľom tohto programu je naučiť dievčatá programovať v jazyku Google Blockly, ktorý Google predstavil pred 2 rokmi. V tomto jazyku je možné programovať jednoduché programy, napríklad 2D avatarov, šperky pre 3D tlačiareň, program na tvorbu GIF obrázkov, program na tvorbu hudby či aplikáciu na úpravu selfie fotografií. Pri programovaní má dievčatám pomôcť aj nezisková organizácia Girls Who Code, ktorá organizuje v lete kempy pre programátorov.

“Dnes nie je programovanie iba zručnosť pre prácu v technologickej spoločnosti, tak ako inžinieri nie sú len na navrhovanie projektov. Dizajn, medicína, architektúra či hudba. Nezáleží na tom, čo chcú dievčatá robiť, znalosť programovania im pomôže si to splniť. Ich budúcnosť – naša budúcnosť – je založená na programovaní.” – povedala Susan Wojcicki, CEO YouTube

Google chce týmto programom nielen vylepšiť programátorské schopnosti dievčat, ale aj zmeniť pomer žien a mužov vo svojich radoch. My sa k tejto myšlienke určite prikláňame a tento nápad podporujeme. Priznajte sa, koľko žien programátoriek poznáte vy?

Zdroj: TheVerge

20.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+