MojAndroid

Hoci spoločnosť Dell poznáte najmä vďaka výrobe počítačov, táto firma má dočinenia aj s Android segmentom. Na trhu ponúka niekoľko smartfónov a tabletov s operačným systémom od Googlu, ktoré dopĺňajú inak bohaté portfólio spoločnosti v iných oblastiach IT trhu. A práve produkty a služby, ktoré Dell ponúka, sa dnešným dňom rozširujú. Vďaka najväčšej technologickej akvizícii v histórii sa k Dellu pripojí spoločnosť EMC, za ktorú Dell zaplatil 67 miliárd dolárov.

Dell Venue 8 7000-10

Náš tip
RECENZIA | DELL Venue 8 7000: Tablet, ktorý dokáže zaujať

Spoločnosť EMC je pre mnohých z vás neznámou, no aj napriek tomu denne využívate jej služby. Jej hlavným zameraním je poskytovanie úložiska v datacentrách pre globálne spoločnosti. Dell ponúkol vedeniu EMC 33,15 doláru za akciu, pričom EMC si ponechá cenné papiere v hodnote spoločnosti VMware, ktorá patrí aktuálne pod EMC. Pre pochopenie situácie dodáme, že spoločnosť EMC aktuálne vlastní zhruba dvakrát toľko akcií v segmente veľkokapacitných úložísk ako Dell. Zo spoločnosti Dell sa touto akvizíciou tak stáva najväčšia spoločnosť ponúkajúca podnikové počítačové produkty a služby na svete. Konkurencia Dellu – spoločnosť Hewlett Packard – reagovala na akvizíciu tým, že v tomto segmente končí. Hoci sa najväčšia technologická akvizícia histórie netýka priamo Androidu, cítili sme potrebu informovať o tejto zaujímavej novinke z technologickej oblasti. 

Zdroj: TheNextWeb

12.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+