MojAndroid

Start-up s názvom DAQRI pracuje na vývoji inteligentnej prilby určenej výhradne pre priemyselný sektor, ktorá je poháňaná systémom Android a ponúka funkcie rozšírenej reality (Augmented reality). V porovnaní s tradičnou bezpečnostnou helmou vyzerá tá od Daqri skôr, ako prilba na motorku. Je vybavená senzormi, štvoricou kamier alebo transparentnými okuliarmi, ktoré slúžia, ako tzv. head-up displej.

Prilba dokáže vďaka vyspelému softvéru Intellitrack mapovať celé prostredie, v ktorom sa nachádzate, ako aj všetky 3D objekty. Vďaka tomu môžu firmy tvoriť aplikácie pre prilbu, ktoré dokážu rozoznať vlastné produkty alebo nástroje a vďaka tomu napríklad sprístupňovať pokyny na opravu. Prilba tiež dokáže sprostredkovávať varovné signály v prípade, že zachytí nebezpečné prostredie alebo súčasti.

Takéto zariadenie ponúka v priemysle neobmedzené možnosti. Pre tak výpočtovo náročné činnosti je však potrebná poriadna dávka výkonu a preto bude obsahovať dvojicu čipov Snapdragon. Andy Lowery, CEO spoločnosti uvádza, že cena tohto zariadenia sa bude pohybovať takmer na úrovni vojenskej triedy notebookov. Prilba má byť predstavená v októbri tohto roka, viac informácií sa dozviete na domovskej stránke daqri.com.

https://www.youtube.com/watch?v=qIU456jtkmw

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+