MojAndroid

Spoločnosť LG nedávno potvrdila špekulácie, podľa ktorých bude ďalšia generácia smartfónu z radu Optimus G vybavená výkonným štvorjadrovým čipom Qualcomm Snapdragon 800. Pre používateľov to znamená, že takéto zariadenie ponúkne obrovský výkon, ktorý je porovnateľný s Tegrou 4. Nový 28 nm výrobný proces tohto čipu sa postará aj o dostatočnú výdrž batérie na jedno nabitie.

LG Snapdragon 800

Podľa výsledkov výkonnostných testov referenčného tabletu a smartfónu vieme, že takéto zariadenia ponúkajú doposiaľ nevídaný výkon. Výsledky napr. z aplikácie AnTuTu ponúkajú o takmer 10 000 bodov vyššie skóre než dnešné high-end zariadenia od Samsungu alebo HTC.

Náš tip
Snapdragon 800 ponúkne doteraz nevídaný výkon

Vlastnosti najnovšieho procesora od Qualcommu predstavujú:

  • 4-jadrový Krait 400 CPU – taktovaný až na 2,3 GHz pre každé jadro!
  • Adreno 330 GPU – nový grafický procesor ponúkajúci patentovanú technológiu Flex Render, ktorá je navrhnutá na rozšírenie možností využitia GPU a ponúka podporu pre všetky najnovšie API. Nový Adreno 330 je 2-násobne výkonnejší a rýchlejší, než Adreno 320, ktorý môžeme nájsť takmer vo všetkých najvýkonnejších modeloch z minulého roka.
  • 2x32bit LPDDR3 RAM ~ 800MHz – podpora pre najnovšie RAM s rýchlosťou zbernice až 800 MHz a objemným dátovým tokom až 12,8 GBps.
  • 4G LTE Cat 4 – podpora pre 4G LTE sieť s maximálnou teoretickou rýchlosťou 150 Mbps.
  • Wi-Fi 802.11ac – podpora pre najnovšiu technológiu Wi-Fi s prenosovou rýchlosťou až 1 Gbps!
  • UltraHD 4k video – video môže byť nahrávané, prehrávané a na externom displeji zobrazené v UltraHD rozlíšení (4k = 4096 × 2304 pixelov), čo je 4-násobok Full HD rozlíšenia.
  • HD audio – podpora pre DTS-HD, Dolby Digital Plus a 7.1 surround sound.
  • fotoaparáty do 55 Mpix – podpora pre Dual Image Signal Processors (“prednú a zadnú kameru”) až do rozlíšenia 55 Mpix, pričom je samozrejmosťou 3D snímanie, autofókus, natáčanie FullHD 1080p videa pri 30 fps, aj úprava 55 Mpix fotografií priamo v zariadení.
  • celkovo vyšší výkon – Snapdragon 800 prinesie až 75% nárast výkonu oproti S4 Pro!

Zdroj: androidguys

20.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+