MojAndroid

Po predstavení Androidu 4.1 Jelly Bean bolo už len otázkou času kedy sa objavia informácie o novej verzii CyanogenModu, ktorý by priniesol to najlepšie od Google do širokého portfólia smartfónov. Zdrojový kód nového Androidu zatiaľ nebol sprístupnený na stiahnutie, no je to už len otázkou času kedy sa tak stane. Akonáhle sa dostane do rúk developerov, môžete si byť istí, že v krátkom čase sa objavia aj prvé CUSTOM ROM vytvorené z AOSP (Android Open Source Project) kódu. Samozrejme jedna z najpopulárnejších AOSP ROM je od tímu vývojárov CyanogenMod, ktorá je v prípade Androidu 4.0 nazvaná ako CyanogenMod 9. Teraz keď tu ale máme už Android 4.1 Jelly Bean môžu sa priaznivci tejto ROM tešiť na novú verziu, ktorá ponesie názov CyanogenMod 10.

Dobrou správou je, že tím nemusí prispôsobovať kódovú základňu súčasnej ROM CM 9 s Androidom 4.0. To umožní po publikovaní zdrojového kódu nového Androidu rýchly postup vo vývoji a CM 10 by sa tak mal objaviť oveľa rýchlejšie ako to bolo v prípade CM 9.  Tiež sa predpokladá, že väčšina zariadení podporovaných v CyanogenMod 9 sa objaví aj na zozname kompatibilných telefónov či tabletov nového projektu Cyanogenmod 10.

Zdroj: pocketnow

6.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+