MojAndroid

Dvojica mladých podnikateľov Jozef  Žemla a Viktor Reviliak spustili v stredu crowdfundingovú kampaň na portáli Indiegogo, kde chcú získať prostriedky potrebné na štart výroby nového príslušenstva CulCharge. Ide o miniatúrnu nabíjačku v tvare kľúčov od auta a hmotnosťou 38 gramov, ktorá vo svojich útrobách skrýva batériu s kapacitou 1000mAh. CulCharge ponúka tri funkcie v jednom. Využiť ho môžete samozrejme ako externú nabíjačku, na prenos dát z počítača alebo na obyčajné dobíjanie energie. 

„Každý z nás už zažil situáciu, kedy naozaj potreboval svoj telefón, ale jeho batéria nevydržala. CulCharge Power Bank prináša bezstarostné nabíjanie priamo do vášho vrecka. Okrem vstavanej batérie môžete svoje zariadenie nabiť aj pripojením CulCharge PowerBank napríklad k počítaču alebo inému zariadeniu. Týmto spôsobom nabíjate samotný telefón, ako aj batériu v kľúčenke,“ opisuje skúsenosti s používaním prvých prototypov Jozef Žemla.

img3

Dizajn externej batérie vznikol v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. Rozmery príslušenstva sú 55 x 30 x 20 mm, takže si ho budete môcť pripnúť na svoju kľúčenku a mať nabíjačku vždy po ruke. Kapacita 1000 mAh síce doplna nenabije dnešné smartfóny alebo tablety, no poslúži hlavne vtedy, keď sa vám zariadenie nečakane vybije a vy ho potrebujete používať. 

Ak sa rozhodnete slovenský projekt podporiť, môžete tak spraviť na stránkach Indiegogo, kde autori nastavili cieľ 60 000 amerických dolárov. Prvých 50 tisíc získali od Telekomu a teraz je to na vás, či sa im podarí prekonať stanovenú hranicu. CulCharge si na stránke môžete predčasne kúpiť vo verziách s microUSB (27 dolárov) alebo s Lightning konektorom od Apple (36 dolárov). CulCharge sa bude podľa Indiegogo predávať za maloobchodnú cenu 30 a 40 dolárov. V podobnej cene si dnes síce kúpite externú batériu s 10 násobnou kapacitou, no CulCharge ťaží práve z kompaktnosti.

Zdroj: Indiegogo, tlačová správa

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+