MojAndroid

ČSOB banka prináša nové riešenie, ktoré podporuje rozširovanie bezhotovostných platieb – vlastnú digitálnu peňaženku ČSOB SmartPay. S novou aplikáciou a kompatibilným smartfónom zaplatíte v obchodoch jednoducho, len mobilom. Ako inak, využije sa pri tom technológia NFC, rovnako ako v prípade Google Pay.

Čo na to potrebujete

Klienti banky môžu vďaka tejto aplikácii realizovať bezkontaktné NFC platby pomocou zdigitalizovanej platobnej karty jednoduchým priložením mobilu k platobnému terminálu v obchode. Na využívanie nového spôsobu platby budete potrebovať smartfón s operačným systémom Android 5.1 a vyšším, ktorý podporuje NFC a, samozrejme, musíte byť klientom banky a vlastniť platobnú kartu MasterCard, ktorú banka vydala.

“Tento typ platieb je veľmi rýchly, jednoduchý a pohodlný, no zároveň rovnako bezpečný ako štandardná platba kartou. Klient si môže svoju platobnú kartu jednoducho registrovať priamo v aplikácii. Následne už môže naplno využívať svoj mobil pre platby v obchode. Aplikácia umožňuje platiť mobilom aj vo chvíli, keď nie je dostupné internetové pripojenie na ich mobilnom telefóne. Takto môže klient realizovať za sebou 10 platieb,“ vysvetľuje hovorkyňa ČSOB, Anna Jamborová.

Požiadanie o kartu priamo v aplikácii

Klienti, ktorí platobnú kartu MasterCard nevlastnia a chcú využívať tento spôsob platby, môžu o kartu požiadať. Najjednoduchším spôsobom je požiadanie o kartu priamo v aplikácii ČSOB SmartPay. Kartu tak môžu získať veľmi jednoducho na 3 roky bez poplatku za jej vedenie.

“Počas prvých dní od sprístupnenia aplikácie pre verejnosť si ju stiahlo a aktivovalo už viac ako dvetisíc našich klientov, čo hodnotíme mimoriadne pozitívne. Aplikácia je aktuálne v pilotnej verzii, ktorá však nemá žiadny vplyv na spoľahlivosť a zabezpečenie realizovaných platieb. Cieľom je pred spustením ostrej prevádzky preveriť funkcionality aplikácie na čo najvyššom počte mobilných zariadení, a tým ešte viac zvýšiť komfort jej používania,“ spresňuje Jamborová.

Platíte v obchodoch pomocou svojho smartfónu?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ako aktivovať NFC platbu?

  • Najskôr je potrebné stiahnuť z Google Play samotnú aplikáciu ČSOB SmartPay a zaregistrovať sa v nej
  • Registráciu a aktiváciu klient dokončí potvrdením aktivačného mailu, ktorý dostane
  • Teraz už len stačí do aplikácie pridať podporovanú platobnú kartu a z dôvodu zabezpečenia ešte verifikuje službou 3-D Secure, teda prostredníctvom jedinečného SMS kódu, ktorý dostane

Ako platiť smartfónom? Trochu komplikovane

Klienti majú dve možnosti, ako platbu uskutočniť:

  1. Po otvorení aplikácie, v časti NFC platba kliknúť Zaplatiť, zadať mPIN a priložiť smartfón k POS terminálu aktivovaného na platbu. Informácia o realizovaní platby sa zobrazí priamo na telefóne

  2. Odomknutím mobilného zariadenia a priložením k POS terminálu aktivovaného na platbu. Na obrazovke mobilného zariadenia sa následne zobrazí výzva na zadanie mPIN-u. Po zadaní mPIN-u klient priloží zariadenie opäť k POS terminálu. Informácia o realizovaní platby sa zobrazí na telefóne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
29.11.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+