MojAndroid

Creative prichádza už s tretím pokračovaním úspešného Bluetooth reproduktora Woof. Ten tentokrát prináša opäť o niečo menšie rozmery aj hmotnosť, pričom úplnou novinkou je integrácia samostatného hudobného prehrávača. Ako sa Woof 3 vydaril vám prezradíme v nasledovných riadkoch.

Balenie a konštrukcia

Creative Woof 3 prichádza v kompaktnom balení, ktoré zodpovedá aj rozmerom reproduktora. Balenie je celkom chudobné a okrem samotného zariadenia v ňom nenájdete nič, čo by vás mohlo nejako zvlášť potešiť. Nájdete tu teda len niekoľko papierových brožúrok s manuálom a nabíjací microUSB kábel. Samotná nabíjačka chýba, takže si budete musieť vystačiť s tou, ktorú máte doma.

Creative_Woof_3-4

Konštrukcia Creative Woof 3 je podobne ako u predchodcov na veľmi vysokej úrovni. Opäť sa tu ale stretáme s lesklým chrómovaným povrchom, ktorý síce na prvý pohľad vyzerá luxusne, no len dovtedy, dokým ho neochytáte. Kovový povrch totižto s obľubou zachytáva odtlačky prstov, ktoré sme ale vyčítali už aj v predchádzajúcich generáciách. Kombinácia kovu a plastu však pôsobí na prvý pohľad viac než dobre a navyše dodáva celému zariadeniu pevnosť a odolnosť aj pri tvrdšom zaobchádzaní. Tento reproduktor tak môžete s pokojným svedomím vložiť do ruksaku s ostatnými vecami a nemusíte sa báť, že by sa nejakým spôsobom poškodil (samozrejme len do istej miery, proti škrabancom odolný nie je). Dobrou správou je aj to, že Creative vychádza v ústrety priaznivcom rôznorodých farieb. K dispozícii je totižto v štyroch farebných variantoch – modrom, zlatom, striebornom a červenom.

Creative_Woof_3-3

Pri pohľade na nový Woof je jasné, že výrobca sa vzhľadom inšpiroval skôr u prvej generácie. Oproti tej druhej sme sa dočkali zmenšenia rozmerov aj hmotnosti. Dizajn je viac menej konzervatívny a konštrukcia kompaktnejšia (75 x 65 x 68 mm,), čo ocenia najmä cestovatelia. Ovládacie prvky sú umiestnené najmä v spodnej časti, kde sa nachádzajú kombinované tlačidlá pre zvýšenie hlasitosti a ovládanie prehrávania. Hneď vedľa je microUSB konektor pre nabíjanie, microSD slot a 3,5 mm audio výstup, ktorý poslúži pre pripojenie externých zdrojov zvuku.

Úplne v spodnej časti je situovaný prepínač pre zapnutie reproduktoru a nechýba ani protišmyková gumička, ktorá zabraňuje samovoľnému pohybu po hladkých povrchoch. Navrchu je kovová mriežka chrániaca hlavný reproduktor, uprostred ktorej sa nachádza aj tlačidlo pre prijem alebo vykonávanie hovorov, či na spárovanie so smartfónom.

Creative_Woof_3-8

Zvuk, ktorý nezahanbí

Woof 3 je vďaka svojim malým rozmerom skutočne ideálny spoločník na cesty, čo však platí aj o kvalitách zvukovej reprodukcie. Vďaka 45 mm meniču je zvuk dostatočne kvalitný a hoci silou basov nevynikne, ponúka decentné podanie výšok aj stredov. Väčšinu Creative Woof 3 uspokojí aj svojou hlasitosťou a čistotou zvuku, ktorú si zachováva aj pri hlasnejšej reprodukcii. Od takto malého reproduktoru je to viac, ako by ste možno očakávali. Celkovo sme s kvalitou zvuku boli veľmi spokojní a myslíme si, že tento malý Bluetooth reproduktor bude vhodný pre každého, kto hľadá prenosný reproduktor na batériu a s konektivitou Bluetooth. Vhod príde napríklad pri stretnutiach priateľov niekde v prírode alebo na chate, kde nie je prístup k elektrickej energii.

Creative_Woof_3-5

Reproduktor tiež ponúka mikrofón a funkciu handsfree, pomocou ktorej si cez Woof 3 môžete aj zavolať. Citlivosť mikrofónu je dostatočná pre pohodlné volania, ktoré môžete prijať alebo ukončiť pomocou tlačidla navrchu. Samozrejme, veľkou výhodou je aj podpora MP3/FLAC (MP3/WMA/WAV/FLAC/APE ) súborov, ktoré Woof 3 dokáže prehrať priamo z pamäťovej karty, ktorú doňho zasuniete. Navyše, prehrávať hudbu nemusíte len cez Bluetooth 2.1 alebo cez 3,5 mm audio jack, ale aj cez microUSB, ktorý po pripojení k PC zaistí bezstratový prenos digitálnej hudby. Výdrž na jedno nabitie je podľa hlasitosti približne výrobcom udávaných 6 hodín.

Záverečné hodnotenie

Creative Woof 3 sa v slovenských e-shopoch predáva už od 32 eur, čo je vzhľadom na pomer veľkosti k výkonu celkom lákavá cenovka. S novou generáciou tohto kompaktného Bluetooth reproduktoru dostanete dobre hrajúce zariadenie, ktoré ocenia najmä cestovatelia. Vďaka elegantnému a štýlovému vzhľadu sa však hodí aj na kancelársky stôl, kde môže poslúžiť aj ako handsfree. Ak sa ocitnete v situácii bez smartfónu, tak vás poteší prítomnosť funkcie hudobného prehrávača, ktorý dokáže prehrávať skladby priamo z pamäťovej karty microSD. Ak sa vám teda stane, že sa vášmu smartfónu vybije batéria, nemusíte zostať potichu. Celkovo sa nám nový Woof 3 veľmi páčil a veríme, že podobne ako u predchádzajúcich generácií, aj on si nájde veľa priaznivcov.

Creative_Woof_3-1

Zariadenie na test zapožičala spoločnosť Creative. 

8.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+